Nowe, żelbetowe pomosty już w Porcie Jachtowym w Górkach Zachodnich!

Paulina Krzak
Dźwig o nośności 250 ton rozładował żelbetowe pontony na terenie rozbudowywanego i powiększanego Portu Jachtowego w Górkach Zachodnich w Gdańsku. Po zakończeniu tej inwestycji przy nowych pomostach będzie mogło cumować aż 180 żaglówek. Generalny wykonawca uwija się jak może, by w nowym sezonie żeglarze mogli cieszyć się z nowoczesnej infrastruktury.
a717KJ5Gxg4Ah5

MIASTO PRZYSZŁOŚCI

Inwestycja w zieloną przyszłość budownictwa – 75 mln zł na rozbudowę małopolskiego zakładu Saint-Gobain Glassolutions

Paulina Krzak
Należąca do Grupy Saint-Gobain firma Glassolutions, jeden z wiodących producentów szyb zespolonych i przetwórców szkła budowlanego w Polsce, zamierza zainwestować 75 mln złotych w automatyzację zakładu produkcyjnego w Jaroszowcu. Projekt realizowany w ramach programu Polska Strefa Inwestycji przy wsparciu Krakowskiego Parku Technologicznego pozwoli zwiększyć zdolności produkcyjne przedsiębiorstwa, zredukować jego emisyjność i stworzyć nowe miejsca pracy.
a717KJ5Gxg4Ah5

Nowe, żelbetowe pomosty już w Porcie Jachtowym w Górkach Zachodnich!

LIDER BEZPIECZNEJ PRACY

Paulina Krzak
Produkcja materiałów budowlanych wiąże się z szeregiem wyzwań w obszarze BHP. W jaki sposób o zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników oraz podwykonawców dba CEMEX, jeden z wiodących producentów cementu, betonu i kruszyw? Na nasze pytania odpowiedział TOMASZ SKIBIŃSKI, Dyrektor BHP w CEMEX Polska, Czechy, Niemcy. Builder: Jakie miejsce zajmuje BHP w hierarchii priorytetów CEMEX? Tomasz […]
a717KJ5Gxg4Ah5

Orgadata inwestuje w edukację koszalińskiej młodzieży

STAN BHP W POLSKIM SEKTORZE BUDOWLANYM

Paulina Krzak
Zarządzanie bezpieczeństwem na budowach w Polsce jest coraz powszechniejsze, a w przypadku dużych projektów stało się oczywiste. Polska branża budowlana w ciągu dziesięciu lat przeszła z ostatniego miejsca w Europie z największym wskaźnikiem wypadków śmiertelnych z 25. na 6. miejsce, mając dziś przed sobą Niemcy, Holandię, kraje skandynawskie i Wielką Brytanię. Żeby utrzymać trend poprawiający wskaźnik wypadków śmiertelnych, trzeba zmienić postrzeganie bezpiecznej budowy.
a717KJ5Gxg4Ah5

SAINT-GOBAIN NADAJE NOWE ZNACZENIE SWOJEJ MARCE

TYSIĄC ZŁOTYCH ZA KAŻDY KILOMETR DROGI!

Paulina Krzak
Charytatywna sztafeta biegowa zakończyła uroczyście przebudowę drogi wojewódzkiej 512. W wydarzeniu udział wzięli wykonawcy prac, nadzór budowlany, przedstawiciele inwestora i samorządu. Cel był szczytny, bo za każdy przebiegnięty kilometr, wykonawca robót budowlanych, czyli sopocka grupa NDI przekazała 1000 złotych na cel charytatywny. Przebudowywana droga miała długość 47,940 km, a dzięki NDI aż 48 600 złotych trafiło na rzecz Stowarzyszenia Środkowo-Europejskie Centrum Szkolenia Młodzieży z siedzibą w Górowie Iławeckim.
a717KJ5Gxg4Ah5

Co nowego na budowie stadionu w Katowicach?

JESZCZE SZTUKA CZY JUŻ TECHNOLOGIA?

Paulina Krzak
Przesłania Sztuki trwają ponad czasem. To twierdzenie konfrontowane z pytaniem „Czy sztuka powinna odpowiadać na wyzwania współczesności?” każe odnieść się do niego w sposób bardziej analityczny. Odpowiedź jednak powinna być poprzedzona przypomnieniem tego, że w ujęciu historycznym i w zgodzie z powszechnym rozumieniem tego pojęcia architektura była definiowana jako Sztuka.
a717KJ5Gxg4Ah5

UROCZYSTOŚĆ ZAWIESZENIA WIECHY

open