1. Home
  2. WSPÓLNE
  3. 4 FUTURE DAY
  4. 4 FUTURE DAY 2023
4 FUTURE DAY 2023
0

4 FUTURE DAY 2023

0

Już 25 października w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 w Warszawie! Startujemy o godzinie 09:30.

Z przyjemnością informujemy, że zbliża się kolejna edycja, uwielbianego przez Was wydarzenia –
4 FUTURE DAY. Już 25 października spotkamy się w Warszawie, aby wspólnie uczestniczyć w dniu młodego architekta i inżyniera.

Jedyne takie wydarzenie na skalę ogólnopolską!

PROGRAM 4 FUTURE DAY

09:30 – 10:30

REJESTRACJA

10:30 – 10:45

ROZPOCZĘCIE I POWITANIE UCZESTNIKÓW

09:30 – 16:15

KONSULTACJE BRANŻOWE
Będziecie mogli porozmawiać z architektami, inżynierami oraz doradcami technicznymi z wiodących firm z branży, poszerzyć swoją wiedzę na temat materiałów i technologii, które są Wam potrzebne przy projektowaniu, zebrać specjalnie dla Was przygotowane materiały informacyjne i porozmawiać o projektach, nad którymi obecnie pracujecie, a także w STREFIE KARIERY poznać oferty pracy, praktyk i staży.

TIME OF CHALLANGES

10:45 – 10:50

MOJE WYZWANIE KONKURSOWE – Jak wrak betonowca stał się drogą do Katharsis?

arch. Mateusz Tomaszewski, Laureat I nagrody w X edycji Konkursu dla Młodych Architektów, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej

10:50 – 12:30

ARCHITEKCI I INŻYNIEROWIE BUDOWNICTWA W DRODZE DO WSPÓLNEGO SUKCESU – Wyzwania, współpraca, kompromisy.

arch. Szczepan Wroński, Partner WXCA
mgr inż. Sławomir Pastuszka, Structures Group Director, Buro Happold Polska

Panel poświęcony współpracy międzybranżowej w procesie inwestycyjnym: architekci-konstruktorzy- instalatorzy, na przykładach prestiżowych i wymagających realizacji na terenie warszawskiej Cytadeli. Poznacie projekty i wyzwania, które kształtują nas zawodowo. Powiemy też, jak rozmawiać z inwestorem i wykonawcami. Pokażemy naszą drogę od konkursu do… sukcesu.

CONSTRUCTION CHALLANGES

Bliżej zawodu inżyniera budownictwa w praktyce.

12:30 – 12:40

TRUDNOŚCI JAKIE NIESIE ZE SOBĄ BUDOWA W CETRUM MIASTA – na podstawie budowy Inwestycji Chmielna DUO w Warszawie.

Agnieszka Kolińska, Kierownik Projektu w CFE

12:40 – 12:50

ROZBUDOWA ZAKŁADU NESTLE PURINA W NOWEJ WSI WROCŁAWSKIEJ – wyzwania inżynieryjne i BHP

Tomasz Stodulski, Quality Manager w Kajima Poland

12:50 – 13:00

INNOWATORSKIE ROZWIĄZANIA W SYSTEMIE PODKONSTRUKCJI FASADY WENTYLOWANEJ CROSSFIX

Jacek Stankiewicz, Kierownik Sprzedaży, Ejot Polska Sp. z o.o.

System podkonstrukcji fasad wentylowanych EJOT CROSSFIX® został stworzony w celu spełnienia wymagań architektów, projektantów oraz firm montażowych, którzy przywiązują dużą wagę do trwałości użytkowania fasad wentylowanych w jego dwóch podstawowych funkcjach, izolowania zewnętrznych warunków atmosferycznych od budynku i funkcji reprezentacyjnej budynku. Innowacyjność systemu podkonstrukcji Crossfix została doceniona nagrodami: DETAIL PRODUCT AWARD 2020, GERMAN INNOVATION AWARD 2021.

BUILDER RANKING EDUCATION FOR THE FUTURE TOP 2023

13:00 – 13:30

BUILDER RANKING EDUCATION FOR THE FUTURE TOP 2023
Uroczyste wręczenie certyfikatów laureatom rankingu najaktywniejszych wydziałów architektury i budownictwa

13:30 – 14:15

LUNCH

WARSZTATY BIM

14:15 – 15:15

AUTOMATYZACJA PROCESU PROJEKTOWEGOPraca współdzielona i zarządzanie zmianą dzięki AGACAD i Autodesk Construction Cloud.

Piotr Jeziorowski, Specjalista ds. BIM, Arkance Systems Poland

Automatyzacja procesu projektowego stała się niezbędnym elementem współczesnej inżynierii i architektury. Dzięki połączeniu narzędzi AGACAD z możliwościami Autodesk Construction Cloud, profesjonaliści w branży budowlanej mogą teraz łatwiej niż kiedykolwiek ograniczyć czas na żmudne, powtarzalne czynności, dzielić się pracą, śledzić postępy i zarządzać zmianami w czasie rzeczywistym. Zintegrowane rozwiązania umożliwiają skuteczną koordynację między zespołami, optymalizując proces projektowy i skracając czas realizacji. Wykorzystując te innowacyjne narzędzia, firmy mogą podnieść jakość swoich projektów, zmniejszyć ryzyko błędów i osiągnąć lepszą rentowność.

15:15 – 16:15

TWÓJ PROJEKT MOŻE BYĆ LEPSZY! – Kontrola jakości projektów wykonywanych w technologii BIM.

mgr inż. arch. Paweł Przybyłowicz, WSC Witold Szymanik i S-ka Sp. z o.o.

Możliwości kontroli zgodności projektu z przepisami w programie Solibri Office. W trakcie warsztatów omówimy i przećwiczymy sposoby sprawdzania poprawności projektów na podstawie modeli BIM.

CERTYFIKAT

Każdy uczestnik wydarzenia otrzyma imienny certyfikat. Warunkiem otrzymania certyfikatu jest wcześniejsza rejestracja na naszej platformie oraz potwierdzenie obecności podczas wydarzenia. Aby potwierdzić swoją obecność należy zeskanować u nas swój unikalny QR-kod dostępny na platformie B4F w zakładce „Mój QR”.

KIEDY?

25 października 2023, start o godzinie 09:30.

GDZIE?

Siedziba Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4.

PRELEGENCI

Mateusz Tomaszewski – absolwent Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej .
Laureat I nagrody w X edycji Konkursu dla Młodych Architektów oraz Laureat konkursu Architektury Betonowej 2022, zdobyte wyróżnienie w konkursu ICOMOS im. prof. Jana Zachwatowicza na najlepsze prace dyplomowe w zakresie konserwacji i restauracji zabytków 2022, wyróżnienie w konkursie na najlepszy projekt dyplomowy inżynierski w 2020 roku ZUT w Szczecinie, uczestnik konferencji, wystaw i warsztatów (m.in. Mood for Wood, Twój dom – dialog z tradycją). Aktywność zawodową rozpoczął od pierwszego roku studiów inżynierskich. Popularyzator architektury wśród najmłodszych. Pasjonat swojego rodzinnego miasta – Szczecina.

Szczepan Wroński, architekt, partner WXCA
Architekt, założyciel i partner pracowni WXCA, członek Stowarzyszenia Architektów Polskich, Kolegium Sędziów Konkursowych SARP i Izby Architektów RP. Szczepan Wroński skończył studia magisterskie na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Warszawskiej, a także studia podyplomowe MBA w Szkole Głównej Handlowej. Jest współautorem licznych projektów przestrzeni użyteczności publicznej, z których wiele zostało wyróżnionych w prestiżowych konkursach architektonicznych – tak polskich, jak i międzynarodowych. Są wśród nich zwycięskie koncepcje takich placówek kulturalnych jak Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry, Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej czy Muzeum Historii Polski oraz Muzeum Wojska Polskiego na Cytadeli Warszawskiej, stanowiące jeden z największych kompleksów muzealnych powstających w tym momencie w Europie. W filozofii projektowej Szczepan Wroński kładzie silny nacisk na partnerskie zasady współpracy. Zespół architektów, który współtworzy, działa w myśl autorskiej wspólnoty idei, gdzie każdy twórca ma równy głos w procesie kreatywnym.

Sławomir Pastuszka – Structures Group Director Buro Happold Polska.
Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej z ponad 20-letnim doświadczeniem w projektowaniu konstrukcji, związany z Buro Happold od 2000 roku. Członek Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa (PIIB). Jego portfolio obejmuje głównie obiekty kulturalne i biurowe, a także placówki usługowe, handlowe i edukacyjne. Zdobył doświadczenie w projektowaniu zgodnie z brytyjskimi normami i standardami podczas pracy w oddziale Buro Happold w Leeds oraz Dubaju, obecnie koordynuje projekty wielobranżowe. Współpracował m.in. z Konior Studio, JEMS, WXCA, Ricardo Bofill Taller de Arquitectura i Zaha Hadid Architects. Do obiektów ukończonych pod jego nadzorem można zaliczyć siedzibę Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, nowo otwarte Muzeum Wojska Polskiego czy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Agnieszka Kolińska – Kierownik Projektu w CFE.
Studiowała budownictwo na Politechnice Opolskiej. W CFE pracuje od 2011 roku, zaczynała jako Inżynier Budowy, dziś jest Kierownikiem Projektu na budowie Chmielna Duo w Warszawie. W pracy ceni sobie kontakt z ciekawymi ludźmi i ciągłe wyzwania. Cechuje ją otwartość i gotowość do poszukiwania nowych rozwiązań.

Tomasz Stodulski – Quality Manager w Kajima Poland.
Tomasz Stodulski działa w branży budowlanej od 1997 roku. Z marką Kajima związany jest od 2006 roku. Tu, jako Works Manager, a następnie Construction Manager, odpowiadał za budowę szeregu wielkokubaturowych obiektów produkcyjnych i magazynowych. Obecnie, jako Quality Manager w Kajima Poland, kontroluje budowy i dba o ciągłe podnoszenie jakości robót, doskonali procesy projektowo-budowlane, a także szkoli inżynierów. Tomasz Stodulski ukończył studia na Wydziale Budownictwa Ogólnego Politechniki Świętokrzyskiej. Jako czynnie działający inżynier posiada uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. Jest członkiem Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa (PIIB) z numerem SWK/BO/0267/04.

Jacek Stankiewicz – Kierownik Sprzedaży, Ejot Polska Sp. z o.o. Odpowiada za realizację strategii sprzedaży w ramach dywizji budowlanej EJOT w Polsce, związany z firma od ponad 20 lat. Podczas jubileuszu 25-lecia firmy EJOT Polska wyróżniony za istotny wkład włożony w rozwój przedsiębiorstwa. Członek Stowarzyszenia DAFA (Stowarzyszenie Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad). Aktywnie zaangażowany w misję edukacyjną firmy EJOT Polska, stanowiącą merytoryczne wsparcie dla architektów i inżynierów w różnych sektorach budownictwa.

Paweł Przybyłowicz – WSC Witold Szymanik i S-ka Sp. z o.o. Architekt i wykładowca na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Od początku studiów związany z Pracownią Projektowania Architektonicznego Wspomaganego Komputerem. Absolwent podyplomowych studiów zarządzania projektami w Szkole Głównej Handlowej. Współzałożyciel i zastępca kierownika międzywydziałowych studiów podyplomowych interdyscyplinarny BIM na Politechnice Warszawskiej. Ekspert w zakresie wdrożeń i szkoleń technologii BIM. Współwłaściciel i członek zarządu centrum szkoleniowego BIM Base Sp. z o.o. partnera WSC Witold Szymanik i S-ka Sp. z o.o. Autor wielu publikacji i wystąpień na temat BIM i komputerowego wspomagania projektowania.

DO ZOBACZENIA!