1. Home
  2. YOUNG ARCHITECTS
  3. YA RYNEK
  4. Soudal dla rozwoju kolarstwa
Soudal dla rozwoju kolarstwa
0

Soudal dla rozwoju kolarstwa

0

Ponad 130 kolarzy amatorów na trasie dookoła Kampinosu

Tegoroczna, trzecia już edycja wydarzenia kolarskiego Coffee Ride zorganizowanego przez firmę Soudal w Cząstkowie Mazowieckim zgromadziła ponad 130 amatorów „dwóch kółek”. Dokładnie w światowy Dzień Roweru kolarze pokonali prawie 57-lkilometrowa trasę, którą przejechali wspólnie z jednym z najbardziej rozpoznawalnych i charyzmatycznych polskich kolarzy, wielokrotnym mistrzem Polski, zawodowo związanym przez wiele lat z zespołem Lotto Soudal – Tomaszem Marczyńskim. Firma Soudal – organizator imprezy od lat promuje i wspiera rozwój kolarstwa w Polsce.

Tegoroczny Soudal Coffee Ride był trzecią odsłoną tego cieszącego się coraz większą popularnością wydarzenia dla kolarzy amatorów, podczas którego można było nie tylko czerpać przyjemność z jazdy na rowerze u boku doświadczonego kolarza, ale również rozsmakować się w wyśmienitej kawie i wygrać atrakcyjne nagrody. Dla pasjonatów rowerowych wojaży organizatorzy przygotowali 57-kilometrową trasę wokół Kampinoskiego Parku Narodowego, a uczestnikom przewodził wielokrotny mistrz Polski w kolarstwie szosowym – Tomasz Marczyński. Od trzech lat imprezę organizuje i promuje firma Soudal – sponsor tytularny drużyny kolarskiej Soudal Quick-Step i oficjalny partner tegorocznej, jubileuszowej, osiemdziesiątej edycji wyścigu Tour de Pologne. To obok Vuelta a España, Giro Italia i Tour de France jedno z największych wydarzeń sportowych w klasie UCI World Tour na świecie, które promuje Polskę na arenie międzynarodowej. Poza ogromną renomą jaką cieszy się wyścig Tour de Pologne wśród kolarzy profesjonalistów, wydarzenie jest także doskonałą okazją do promocji tego sportu wśród amatorów.

W tym roku Soudal CoffeeRide 2023 cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród kolarzy amatorów – wzięło w nim udział ponad 130 osób. Impreza była wstępem do nadchodzącej edycji Wyścigu by Tomasz Marczyński, którego głównym sponsorem jest także marka Soudal. W tym roku Wyścig odbędzie się w czterech miejscowościach: Skawinie – już 24.06.2023, Starym Sączu (05.08.2023) oraz Wieliczce i Niepołomicach (29-30.09.2023).