1. Home
  2. KONKURSY
  3. KDMA
  4. Wykreuj
Wykreuj
0

Wykreuj

0

Wyróżnienia dodatkowe za najlepsze projekty wykonane w programie Archicad przyznane przez firmę WSC Szymanik i S-ka.

III NAGRODA

Katarzyna Jasińska, Kamila Boroch, Sandra Puchacz
Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej


Szacunek dla przeszłości i odważne spoglądanie w przyszłość…

Dialog z otoczeniem, stworzenie reinterpretacji sąsiadującego obiektu oraz nawiązań architektonicznych wraz z wpleceniem funkcji pozwoliło stworzyć budynek unikatowy, który komponuje się w charakterystycznej przestrzeni.

WYkreuj to centrum sztuki i aktywności, przestrzeń manualnych działań użytkowników, miejsce rozwijania kreatywności i pasji, z uzupełnieniem funkcji w postaci kawiarni, strefy rekreacyjnej
i administracji. Przestrzeń dopełniona jest galerią zlokalizowaną na dwóch kondygnacjach
oraz w szklanym łączniku.

Projekt stanowi reinterpretację i nawiązanie do kultowego mezonetowca autorstwa jednej
z naczelnych architektek Wrocławia Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak. Dzięki artykulacji architektonicznej, dwupoziomowej przestrzeni, podkreśleniu poziomych pasów, relacji pustki i pełni, dynamizmu i stateczności koresponduje z zabudową sąsiedniego mezonetowca i XIX-wiecznych kamienic.

Zagospodarowana została bardzo wąska działka o szerokości 10 metrów, która dłuższym bokiem zwrócona jest do jednej z najczęściej użytkowanych ulic Wrocławia, łączącej Dworzec Główny z centrum miasta. Budynek swoją nową, ciekawą formą tworzy wysokościowy akcent, przykuwający uwagę.

Proponowany obiekt uwzględnia zasady nowoczesnego i zrównoważonego projektowania z uwagą na potrzeby odbiorców, stanowi dialog z przestrzenią ciekawie ją dopełniając.

O autorach

Kamila Boroch
Studentka 1 roku studiów magisterskich na kierunku Architektura i Urbanistyka w języku angielskim, na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Absolwentka studiów inżynierskich na tym samym wydziale. Zainteresowana wpływem architektury na jej użytkowników oraz nowoczesnymi rozwiązaniami odpowiadającymi projektowaniu zrównoważonemu. Dodatkowo rozwija wiedzę w zakresie technologii BIM. Od dwóch lat należy do koła naukowego BIMiś, gdzie współtworzy różne wydarzenia m.in. coroczną ogólnopolską konferencję „Technologia BIM. Konferencja i warsztaty online”, której w 2020 roku została laureatką.

Katarzyna Jasińska
Absolwentka studiów inżynierskich na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Obecnie studentka I roku studiów magisterskich na kierunku Architektura i Urbanistyka w języku angielskim na tym samym wydziale. Członkini Koła Naukowego BIMiś, z którym organizuje ogólnopolską konferencję ”Technologia BIM”, której w 2020 roku została laureatką. W Kole Naukowym zajmuje się przygotowywaniem i realizacją licznych warsztatów oraz szkoleń, w których występuje jako prelegentka. Szczególnie ceni sobie możliwość pracy w projektach zespołowych w czasie rzeczywistym oraz wymianę doświadczeń. Zainteresowana relacjami jakie zachodzą między człowiekiem, a architekturą oraz implementacją technologii BIM. W projektach zwraca szczególną uwagę na użytkowników, relacje z otoczeniem oraz aspekty ekologiczne.

Sandra Puchacz
Studentka 1 roku na studiach II stopnia na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej, gdzie zdobyła także tytuł inżyniera. Zainteresowana urbanistyką przestrzeni miejskiej i jej wpływem na aspekty społeczne. W swoich projektach dąży do wykorzystania potencjału rozwiązań technologicznych i konstrukcyjnych do tworzenia architektury zrównoważonej i przyjaznej człowiekowi. Stale poszerza swoją wiedzę w dziedzinie technologii BIM, z którą wiąże swoją przyszłość zawodową.