1. Home
  2. WSPÓLNE
  3. STREFA KARIERY
  4. Daj się poznać. Młodzi w branży
Daj się poznać. Młodzi w branży
0

Daj się poznać. Młodzi w branży

0

W ramach cyklu „Daj się poznać. Młodzi w branży” prezentujemy także laureatów poprzednich edycji Konkursu dla Młodych Architektów i Inżynierów. Joanna Wirkus – laureatka IV edycji KDMA (2016/2017), zajęła I miejsce w kategorii Dom własny architekta projektem „Panteon Architekta” przy współpracy z Łukaszem Wacławkiem.

Konkursy architektoniczne są dużą szansą i okazją dla młodych architektów. Wzięcie udziału w KDMA było wspaniałym doświadczeniem.

Jeszcze w trakcie studiów bardzo zaangażowałam się w rozmaite inicjatywy związane z projektowaniem, partycypacją społeczną oraz warsztaty architektoniczne, początkowo jako uczestnik a z czasem także jako organizator. W tego typu akcjach najbardziej lubię pracę z ludźmi oraz wymianę myśli i doświadczeń osób z różnych środowisk.

Największym z projektów, jaki aktualnie realizuję, jest organizacja międzynarodowych warsztatów projektowych MEDS (Meeting of Design Students), które w 2021 roku odbędą się w Polsce.

Bardzo chciałam sprawdzić się w różnych biurach projektowych, dlatego postanowiłam poznać tajniki zawodowe, praktykując w Polsce oraz za granicą, między innymi w takich pracowniach jak Bulanda i Mucha Architekci, PORT Pracownia Projektowa czy BIG – Bjarke Ingels Group.

Po ukończeniu studiów rozpoczęłam pracę w holenderskim biurze MVRDV, gdzie mogę poszerzać swoje horyzonty i nabierać nowych doświadczeń. Czuję, że jest to dobre miejsce na tym etapie mojego życia, jednak mam już kilka pomysłów na to, co dalej!