1. Home
  2. Z STARE KATEGORIE
  3. Builder 4Young Architects
  4. PARTNERZY STRATEGICZNI 6 EDYCJI PROGRAMU B4YA
PARTNERZY STRATEGICZNI 6 EDYCJI PROGRAMU B4YA

PARTNERZY STRATEGICZNI 6 EDYCJI PROGRAMU B4YA

0
Ruszyła kolejna – szósta edycja programu Builder4YoungArchitects. B4YA – społeczny program edukacyjny zainicjowany w 2013 roku. Od początku realizowany jest przez miesięcznik Builder przy współpracy z wiodącymi firmami z branży budowlanej.

W 6 edycji B4YA w gronie Partnerów Strategicznych znalazły się firmy:

CEMEX Polska
CEMEX jest jednym z wiodących, globalnych producentów i sprzedawców cementu, betonu towarowego, kruszyw oraz innych materiałów budowlanych. Firma koncentruje się na tworzeniu trwałej wartości poprzez dostarczanie wiodących w branży produktów i rozwiązań, aby zaspokoić potrzeby budowlane swoich klientów na całym świecie. Dąży do tego, by kreować lepszą przyszłość dla swoich klientów, akcjonariuszy oraz społeczności, stając się najbardziej efektywnym i innowacyjnym przedsiębiorstwem w branży materiałów budowlanych na świecie.

SSAB
SSAB jest wiodącym międzynarodowym producentem zaawansowanych stali o wysokiej wytrzymałości (AHSS) oraz rozwiązań dla budownictwa. Stale i usługi SSAB pomagają uzyskać lżejsze produkty końcowe oraz zwiększyć ich trwałość. Ruukki Polska, jedna z dywizji  koncernu SSAB, jest producentem i dostawcą energooszczędnych rozwiązań i komponentów budowlanych. W oparciu o odpowiedzialne partnerstwo i wieloletnie doświadczenie oferujemy zaawansowane technologie, by pomóc naszym klientom spełniać swoje marzenia, bez względu na to, czy budują nowe obiekty czy remontują budynki już istniejące.

H+H Polska
H+H Polska  należy do duńskiej Grupy H+H, jednego z wiodących producentów i dostawców elementów ściennych z betonu komórkowego i silikatów w Europie. Na polskim rynku firma jest obecna od 2006 roku i konsekwentnie ugruntowuje swoją pozycję, dostarczając kompletną gamę produktów z betonu komórkowego i silikatów. Na sukces H+H Polska pracuje obecnie ponad 800 osób oraz 13 zakładów produkcyjnych. Firma H+H Polska, mając na celu najwyższe standardy obsługi Klienta, cały czas rozwija się i inwestuje w linie technologiczne, dbając o  bezpieczeństwo pracy i ochronę środowiska, a także jakości produktów dedykowanych dla budownictwa energooszczędnego.

PERI Polska
PERI oferuje nowoczesne systemy deskowań i rusztowań. Jest niekwestionowanym liderem we wdrażaniu nowoczesnych technologii i stale prowadzi prace nad kolejnymi, niestosowanymi dotąd rozwiązaniami. Poza siedzibą główną i zakładem produkcyjnym w Weissenhorn koło Ulm w Niemczech działa na świecie ponad 60 spółek córek i 120 centrów logistycznych. Firma zatrudnia ponad 7 700 pracowników i wygenerowała obrót 1,3 miliarda za 2015 rok. Nazwa firmy pochodzi od greckiego przedrostka „peri” oznaczającego otaczanie.

Polbruk S.A.
Polbruk S.A. – największy, obecny na polskim rynku producent kostki brukowej i wyrobów drogowych w Polsce, stanowi część międzynarodowego koncernu CRH plc – jednego z kluczowych dystrybutorów materiałów budowlanych na świecie. Wsparcie ze strony lidera pozwala wciąż się rozwijać i wprowadzać na rynek produkty wyraźnie podnoszące jakość i komfort życia. Bogate portfolio realizacji, 18 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w całej Polsce, szeroka sieć dystrybucji oraz najlepsi eksperci czynią z Polbruk S.A. pewnego partnera handlowego – firmę nie tylko o ugruntowanej pozycji na rynku, ale również stawiającą przed sobą wciąż nowe cele.

PONZIO Polska
Firma Ponzio jest producentem aluminiowych systemów budowlanych, które wykorzystywane są w konstrukcjach okienno-drzwiowych, ścian fasadowych, ogrodów zimowych, osłon przeciwsłonecznych, jak również w wyspecjalizowanych rozwiązaniach różnego typu, m.in. w konstrukcjach przeciwpożarowych. Innowacyjne rozwiązania systemowe zastosowane w budynkach o różnorodnym przeznaczeniu spełniają rygorystyczne wymogi energooszczędności, komfortu oraz bezpieczeństwa. Grupa Ponzio eksportuje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów leżących na różnych kontynentach, więc obiekty zaprojektowane oraz wykonane w systemach Ponzio można zobaczyć w wielu krajach na całym świecie. Suma doświadczeń zdobytych podczas 75-letniej tradycji firmy na rynkach światowych oraz 25-letniej działalności na rynkach Europy lokują Grupę Ponzio w gronie największych dostawców systemów aluminiowych na świecie.

Saint-Gobain Building Glass Polska
Saint-Gobain Building Glass Polska jest wiodącym dostawcą najwyższej jakości produktów i rozwiązań szklanych dedykowanych na rynek szkła okiennego, do wnętrz oraz fasad. Oferta Saint-Gobain Building Glass Polska obejmuje szeroki asortyment szkła bazowego do wszelkich typów zastosowań (Saint-Gobain Innovative Materials Sp. z o.o. Oddział Glass) oraz nowoczesne produkty i rozwiązania szklane zapewniające bezpieczeństwo, komfort i piękno (Saint-Gobain Polska Sp. z o.o. Oddział Glassolutions). Działania Saint-Gobain Building Glass Polska koncentrują się na zapewnieniu klientom wartości dodanej poprzez dostęp do innowacyjnych rozwiązań, wartościowego serwisu oraz aktywną promocję rozwiązań wśród klientów ostatecznych i architektów.

SOUDAL
Soudal jest największym na świecie producentem pian poliuretanowych oraz czołowym dostawcą mas uszczelniających, klejów i wyrobów chemii dachowej dla profesjonalistów i odbiorców indywidualnych. Dzięki systematycznym inwestycjom w badania i rozwój, otwarciu na innowacyjne rozwiązania i dostosowanie do potrzeb lokalnych rynków osiągnął wiodącą pozycję na międzynarodowym rynku chemii budowlanej. Soudal jest firmą belgijską z główną siedzibą w Turnhout. Znajduje się tu największa na świecie fabryka piany poliuretanowej aerozolu, fabryka mas uszczelniających i klejów oraz centrum operacyjno-logistyczne i badawczo-rozwojowe. Koncern działa od 50 lat, zatrudnia obecnie ponad 2600 osób w 130 krajach. Posiada 16 zakładów produkcyjnych na czterech  kontynentach. W 2016 roku firma wypracowała obroty w  wysokości 720 mln euro.

VELUX Polska
Grupa VELUX i spółki siostrzane w Polsce, należące do duńskiego holdingu VKR, są największym producentem i eksporterem okien dachowych w Polsce. Oferta firmy VELUX obejmuje szeroki asortyment okien do poddaszy, okien do płaskiego dachu, jak również różnego rodzaju rolety wewnętrzne i zewnętrzne, żaluzje, zestawy izolacyjne oraz do zdalnego sterowania. Produkty te pomagają stworzyć zdrowy klimat wewnętrzny, idealny do pracy, nauki, zabawy i odpoczynku. Firma VELUX aktywnie uczestniczy w życiu gospodarczym i społecznym kraju, w tym życiu społeczności lokalnych. W Polsce działają FUNDACJE VELUX, wspierające organizacje społeczne, które realizują projekty zapobiegające wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży.

WIŚNIOWSKI
WIŚNIOWSKI to ponad 29 lat kompetencji w branży budowlanej. Centrum technologiczno-produkcyjne firmy zapewnia jakość i najwyższe standardy, a stałe doskonalenie personelu, produktów i linii technologicznych przyczyniają się do powstania produktów na najwyższym poziomie.
Firma wychodzi naprzeciw wyzwaniom. Zna rynek i wyznacza jego kierunki. Każdy proces i każde zadanie są dokładnie przemyślane i zrealizowane przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii. Potwierdzeniem jakości produktów WIŚNIOWSKI są certyfikaty zgodności z aprobatami technicznymi oraz atesty zgodne z normami europejskimi potwierdzone certyfikatem CE.

WSC Szymanik i S-ka
Firma WSC Szymanik i S-ka udostępnia nowe narzędzia i procedury ułatwiające projektowanie BIM. ArchiCAD to zaawansowany program do projektowania architektonicznego. Każdy projektant chciałby, by jego idee twórcze zostały zrealizowane możliwie szybko. ArchiCAD pozwala spojrzeć w przyszłość już podczas projektowania. Szczegóły projektowanej budowli lub wnętrza możemy ocenić już w trakcie pracy nad koncepcją. Dzięki ArchiCADowi wiedza projektanta może być wykorzystana efektywniej, a projektowanie przebiega sprawnie i pewnie.