1. Home
  2. Bez kategorii
  3. SSAB POLAND SP. Z O.O. – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2017
SSAB POLAND SP. Z O.O. – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2017
0

SSAB POLAND SP. Z O.O. – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2017

0

SSAB Poland Sp. z o.o. jest częścią koncernu SSAB – globalnego producenta wyrobów hutniczych, którego wizją  jest „ mocniejszy, lżejszy i bardziej zrównoważony świat”. Produkty i rozwiązania stalowe spełniające tę wizję powstają w hutach SSAB w Szwecji, Finlandii i USA, a także w zakładach przetwórczych na całym świecie.

Nasz świat jest w dużej mierze zbudowany ze stali  i biorąc pod uwagę rosnące potrzeby w zakresie infrastruktury, oczekiwane są coraz bardziej zrównoważone rozwiązania.

Nasi klienci potrzebują rozwiązań, które gwarantują  wysoką efektywność energetyczną, efektywne wykorzystanie zasobów, większą wydajność procesów i produktów.

Ścisła współpraca z partnerami umożliwia nam wyznaczanie nowych standardów w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz tworzenia lepszych, trwalszych i bardziej energooszczędnych produktów.

Jednym z efektów tych działań jest GreenCoat, marka całej rodziny innowacyjnych produktów dla budownictwa, przeznaczonych do produkcji blachodachówek, rynien, płyt warstwowych, kasetonów, itp.

Produkty GreenCoat zawierają skandynawskiej jakości substrat, uznawany za jedną z najlepszych stali dostępnych na rynku. Na tej bazie większość produktów GreenCoat posiada powłoki wykonane z wykorzystaniem biotechnologii (BT), w której znacząca ilość pochodnych tradycyjnych olejów kopalnych zastąpiona jest szwedzkim olejem rzepakowym, co stanowi unikalne rozwiązanie na rynku. Te opatentowane powłoki  są nie  tylko  przyjazne dla środowiska, ale i oferują zwiększoną trwałość.

Produkty GreenCoat są bardzo odporne na korozję, promieniowanie UV oraz zarysowania. Dostarczają budownictwu lekkich materiałów, z  którymi można pracować nawet gdy temperatura spadnie do -15°C.

To niewątpliwie najbardziej “zielone”, przyjazne środowisku wyroby do zastosowania w produkcji dachów, fasad i systemów rynnowych.