Home Bez kategorii DORACO – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2017
DORACO – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2017
0

DORACO – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2017

0

Korporacja Budowlana DORACO jest liderem na rynku budowlanym Pomorza a swym obszarem działalności obejmuje całą Polskę. Generalne wykonawstwo projektów inwestycyjnych – wg zasady zaprojektuj i wybuduj – jest obszarem o najdłuższej tradycji i doświadczeniu.

Na przestrzeni 25 lat DORACO zrealizowało kilkaset inwestycji, w tym projekty duże i skomplikowane, których wartość przekroczyła kilkaset milionów euro. Najbardziej rozpoznawalne realizacje w portfolio Doraco to m.in. budowa terminalu pasażerskiego T2 w Porcie Lotniczym w Gdańsku, Centrum Wystawienniczego Amber Expo w Gdańsku, Zakładu Wielkogabarytowych Konstrukcji Stalowych w Szczecinie, falochronu dla Gazoportu LNG w Świnoujściu oraz liczne inwestycje na terenie portów, m.in. w Gdańsku, Gdyni, Mrzeżynie i Szczecinie. Aktualnie DORACO realizuje m.in. budowę Centrum Marszałkowska w Warszawie, rewitalizację i budowę nowej części CEDET-u w Warszawie, przebudowę układu drogowego dla kompleksu Forum Gdańsk oraz kolejne prace dla Portu Gdańsk. Pod koniec 2017 r. DORACO podpisało umowę na budowę obiektu biurowego ETERNUM w Gdańsku, oraz na na realizację mariny jachtowej wraz z osiedlem Yacht Park w Gdyni, której inwestorem jest Polski Holding Nieruchomości.

Plany spółki obejmują realizację kolejnych projektów w całej Polsce, zarówno hydrotechnicznych i przemysłowych, jak i inwestycji dla branży hotelarskiej, obiektów użyteczności publicznej i biurowców. DORACO zamierza także dalej rozwijać swoją działalność w Warszawie i Szczecinie.

Prezesem Zarządu Korporacji Budowlanej DORACO od 2006 roku jest Andżelika Cieślowska, absolwentka zarządzania i ekonomii na Politechnice Gdańskiej. Z DORACO związana jest od początku swojej kariery zawodowej (wcześniej obejmowała stanowiska m.in.: dyrektora ekonomicznego, doradcy i specjalisty). Znając firmę od podszewki, na przestrzeni lat przyczyniła się do jej dynamicznego rozwoju, czego potwierdzeniem są certyfikaty i nagrody branżowe, takie jak “Budowa roku”, “Platynowe wiertło” czy ostatnio otrzymana “Best Construction Company” w konkursie CIJ Awards.

open