Home Bez kategorii BUILDER – LUTY 2018
BUILDER – LUTY 2018
0

BUILDER – LUTY 2018

0

Od dziesięciu lat, głównie dzięki funduszom europejskim, ale i środkom własnym inwestorów publicznych i prywatnych, zauważalnie zmieniają się oblicza polskich miast. Zmiany dotyczą zagospodarowywania przestrzeni w taki sposób, by stwarzała ona coraz większy komfort życia i była przyjazna dla ludzi – mieszkańców i turystów.

W ramach kontynuacji programu Metamorfozy – rewitalizacja polskich miast oraz nowej rubryki poświęconej rozwojowi inwestycyjnemu ośrodków miejskich przybliżać będziemy zarówno projekty budowlane obecnie prowadzone, jak i planowane do realizacji. W tym wydaniu rozpoczynamy wgląd w strategie inwestycyjne rozwoju miast i oddajemy głos najbardziej zaangażowanym inwestorom. Mamy nadzieję, że głos ten uzupełnią architekci, urbaniści i przedstawiciele branży budowlanej, którzy – ze swoimi usługami i produktami – są przecież realizatorami ww. przedsięwzięć.
Pierwszy głos architekta w dyskusji nad współczesnym rozwojem funkcjonalno-przestrzennym gmin polskich obszarów metropolitalnych (architektura i design). A o przyszłości polskich miast warto rozmawiać!
Strategie niektórych miast wymagają pilnych rewizji z punktu widzenia poprawy jakości życia, wobec tak palących problemów, jak zanieczyszczenie powietrza, budowa i rozwój infrastruktury mieszkaniowej, komunikacyjnej i rekreacyjno-wypoczynkowej, która dzisiaj jest również w tym zakresie bardzo ważna. Założenia ambitnej architektury, przy zachowaniu szacunku dla otoczenia i historycznego dziedzictwa, przyświecają również projektom deweloperskim, które sygnalizują uczestnicy debaty.
Jak dalece może sięgać wizja miast przyszłości oraz od kogo i czego zależy przyszłość miast, dowiecie się Państwo z lektury nowego cyklu zainaugurowanego w tym numerze.
Bezsprzeczna pozostaje jedna kwestia – partycypacja społeczna i zdrowe relacje wszystkich uczestników procesów inwestycyjnych!

Zapraszam do lektury!

Danuta Burzyńska
Redaktor Naczelna

W lutowym numerze polecamy wywiad okładkowy „Czołowy gracz na rynku” z Piotrem Gmyrkiem, Dyrektorem handlowym Polbruk SA, komentarz Krystyny Boczkowskiej, Prezes Zarządu Robert Bosch Sp. z o.o. „Innowacje dla inteligentnych”. Z działu Metamorfozy artykuł „Bydgoszcz zwrócona ku wodzie”,a z działu Nauka „Innowacje Budowlane” i drugą część artykułu „Forensic Engineering”.
W części Architektura&Design polecamy m.in. artykuły „Przełamując fale”, „Miasto przyszłości” czy profil MXL4 Architekci.

Spis treści

Spis treści A&D

open