1. Home
  2. Z STARE KATEGORIE
  3. Dzień Młodego Architekta
  4. WYZWANIE GRĄBCZEWSKICH – WYTYCZNE KONKURSOWE
WYZWANIE GRĄBCZEWSKICH – WYTYCZNE KONKURSOWE
0

WYZWANIE GRĄBCZEWSKICH – WYTYCZNE KONKURSOWE

0

Podczas warsztatów „Dzień Młodego Architekta – 23 listopada” odbędzie się konkurs zorganizowany wspólnie z Partnerem IT siecią salonów iSpot Apple Premium Reseller pt. „Wyzwanie Grąbczewskich – Rola Szkicu w architekturze 2.0” . Uczestnicy tego niezwykłego konkursu będą musieli przygotować szkic przy użyciu najnowszego urządzenia firmy Apple – iPada Pro. Do wygrania cenne nagrody ufundowane przez iSpot!

Podejmij wyzwanie Barbary i Oskara Grąbczewskich!

1. Przygotuj swój pomysł wg. wytycznych konkursowych.
2. By poznać wytyczne śledź nasz profil na Facebooku (@BuilderKDMA).
3. Bądź obecny podczas DMA (23 listopada, SARP, Warszawa).
4. Swój szkic-koncepcję narysuj na specjalnie przygotowanych iPadach Pro.
5. Najlepsze prace zostaną nagrodzone wyjątkowymi nagrodami od iSpot.

Wytyczne konkursowe:

Co na temat konkursu sądzi laureatka pierwszej wiosennej edycji Alicja Kubicka?
Najtrudniejsze problemy rodzą często ciekawe rozwiązania. Zadanie w konkursie „Rola szkicu w architekturze 1.0” należało właśnie do tego typu architektonicznych łamigłówek. Konkursowy szkic należało wykonać przy użyciu iPada Pro firmy Apple. Sama jestem posiadaczką tradycyjnego tabletu graficznego i przyznam szczerze, że do tej pory klasyfikowałam digitalne narzędzia rysunku dużo niżej niż papier i ołówek. Jednak w tym przypadku proces rysowania dużo bardziej przypominał tradycyjne szkicowanie. Nic się nie dzieje, gdy opieramy rękę na ekranie, widoczny jest również efekt zróżnicowanego nacisku, dzięki czemu nie mamy ograniczeń w tworzeniu ciekawych efektów światłocieniowych. W konkursowym limicie 10 minut nie zdążyłam co prawda wykorzystać wszystkich narzędzi dostępnych w tym elektronicznym szkicowniku, mogłam zauważyć jednak łatwość i intuicyjność ich obsługi. Jeszcze jedną ważna zaletą tego urządzenia jest nieograniczona możliwość poprawiania rysunku- architekt powinien mieć pewną i ekspresyjną rękę, jednak zawsze warto mieć możliwość powrotu do pierwszej koncepcji. – Alicja Kubicka

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie! Oprócz atrakcyjnych nagród będziecie mogli pozyskać niesamowite doświadczenia i zweryfikować swoją koncepcję z Mistrzami Architektury – Barbarą i Oskarem Grąbczewskimi.