1. Home
  2. Z STARE KATEGORIE
  3. Dzień Młodego Architekta
  4. HENNING STUMMEL GOŚCIEM SPECJALNYM DMA
HENNING STUMMEL GOŚCIEM SPECJALNYM DMA

HENNING STUMMEL GOŚCIEM SPECJALNYM DMA

0

Wielokrotnie nagradzany niemiecki architekt, twórca słynnego i uznanego projektu „Tin House” – domu w Londynie, 23 października odwiedzi Polskę.

Henning Stummel urodził się w 1966 roku. Przed rozpoczęciem własnej praktyki w 2000 r. współpracował z Sir Davidem Chipperfieldem (1993-2000), a wcześniej z Lordem Fosterem (1992-93). Studiował w prestiżowym TH Darmstadt, ETH w Zurychu. Mieszka w Niemczech, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Wykładał i nauczał w całej Europie kierując min. jednostką projektową na Uniwersytecie w Cambridge. Podejmuje różne wyzwania projektowe min. zajmuje się zagadnieniami projektowymi związanymi z dynamicznym rozwojem konurbacji. Zafascynowany minimalizmem i prostym, funkcjonalnym wzornictwem, docenia rzeczy ponadczasowe. Wraz z żoną Alice kocha podróżować, a jego pasją jest żeglarstwo. Henning Stummel 23 października br. przyjeżdża do Polski na zaproszenie SSAB jednego z Mecenasów Polskiej Architektury i będzie gościem specjalnym Dni Młodego Architekta – wydarzenia organizowanego przez miesięcznik „Builder”.

Iconic Awards to pierwsza neutralna międzynarodowa nagroda w dziedzinie architektury i projektowania, która skupia się na wzajemnym przenikaniu architektury, projektowania, budownictwa i przemysłu.  Projekt „Tin House” Zwycięzca Iconic Award 2017 wyróżnia się unikalnym wyglądem zewnętrznym dzięki pokryciu w całości stalą GreenCoat PLX Pro BT z SSAB, firmy znanej z produkcji najlepszych stali na świecie. – Zanim wybraliśmy GreenCoat, przyglądaliśmy się wszystkim materiałom. Ważna była gwarancja, że możemy uzyskać kolorowe wykończenie, które będzie trwałe – coś, co nie będzie płowieć – w celu zachowania unikalnego wyglądu przez wiele lat. Fakt, że GreenCoat PLX Pro BT zawiera powłokę przyjazną dla środowiska, to równie ważna korzyść – mówi Stummel.

GreenCoat PLX Pro BT zawiera opatentowaną powłokę BT, która wykorzystuje znaczną ilość szwedzkiego oleju rzepakowego zamiast tradycyjnie stosowanych składników ropopochodnych. GreenCoat PLX Pro BT jest też dobrze znany wśród firm blacharskich ze względu na łatwość ręcznego formowania oraz dużą trwałość koloru, a także wysoką odporność na korozję, promieniowanie UV i zarysowania. Iconic Awards to pierwsza neutralna międzynarodowa nagroda w dziedzinie architektury i projektowania, która skupia się na wzajemnym przenikaniu architektury, projektowania, budownictwa i przemysłu. Wyróżnia wizjonerską architekturę, innowacyjne produkty oraz zrównoważoną komunikację pomiędzy wszystkimi obszarami architektury, budownictwa i nieruchomości oraz produkcji w pięciu głównych kategoriach. Tin House jest już finalistą BD’s Architect of the Year Awards 2017, UK – Individual House. Jest zwycięzcą nagrody RIBA London Award 2016 oraz finalistą World Architecture Festival 2016, RIBA National House of the Year 2016 oraz Stephen Lawrence Prize 2016.

GreenCoat, Tin House

Zdjęcia: archiwum SSAB


SSAB jest firmą stalową z siedzibami w Skandynawii i Stanach Zjednoczonych. Zatrudnia pracowników w ponad 50 krajach. Posiada zakłady produkcyjne w Szwecji, Finlandii i Stanach Zjednoczonych. www.ssab.com