1. Home
  2. Bez kategorii
  3. Orgadata inwestuje w edukację koszalińskiej młodzieży
Orgadata inwestuje w edukację koszalińskiej młodzieży
0

Orgadata inwestuje w edukację koszalińskiej młodzieży

0

Zespół Szkół Nr 7 im. Bronisława Bukowskiego i firma Orgadata East Europe Sp. z o.o. podpisały porozumienie o współpracy, dzięki któremu zwiększy się atrakcyjność absolwentów popularnej „Budowlanki” na rynku pracy.

W roku szkolnym 2016/2017 firma Orgadata obejmie patronatem pierwszą klasę Zespołu Szkół Nr 7 w Kaliszu kształcącą uczniów w zawodzie technik budownictwa. Wspomaganie procesu kształcenia odbywać się będzie przez organizację zajęć dodatkowych, a także przez współorganizację zajęć koła naukowego z zakresu projektowania okien, drzwi i fasad aluminiowych.

Firma Orgadata nieodpłatnie przekaże na czas obowiązywania porozumienia licencje użytkowania profesjonalnego oprogramowania do konstrukcji okien, drzwi i fasad LogiKal®, jednocześnie zapewniając opiekę merytoryczną, techniczną oraz przeszkolenie przedstawicieli grona pedagogicznego w zakresie jego używania. Program klasy objętej patronatem zostanie wzbogacony o wiedzę z zakresu obsługi profesjonalnego oprogramowania o dominującej pozycji na rynku.

Uczniom wyróżniającym się wiedzą i zaangażowaniem, zostaną przedstawione oferty staży i praktyk zawodowych w firmach partnerskich, zajmujących się produkcją okien i konstrukcji aluminiowych.

 
Orgadata jest firmą specjalizującą się w produkcji branżowego oprogramowania, przeznaczonego do konstruowania okien, drzwi i fasad, przy użyciu wszystkich najważniejszych systemów profili. Flagowy produkt firmy – LogiKal®– jest stosowany zarówno przez duże, jak i małe przedsiębiorstwa, wspomagając procesy projektowe i produkcyjne firm na całym świecie. W Polsce firma działa od ponad 10 lat pod nazwą Orgadata East Europe Sp. z o.o. i obejmuje zasięgiem swojego działania rynek polski oraz rynki wschodnie.