1. Home
  2. Bez kategorii
  3. BASENY TERMALNE
BASENY TERMALNE
0

BASENY TERMALNE

0

Niecki basenowe ze stali nierdzewnej firmy Berndorf Bäderbau cieszą się w naszym kraju stałym powodzeniem. Świadczy o tym liczba realizowanych obiektów basenowych z naszymi produktami. W ciągu ostatnich dziesięciu lat w ponad 160 obiektach zrealizowaliśmy ponad 600 różnego rodzaju niecek basenowych. Obecnie montujemy niecki basenowe w ponad 20 obiektach na terenie całego kraju. Są to między innymi inwestycje o znaczeniu ponadregionalnym, takie jak: parki wodne w Tychach, Chełmie czy we Wrocławiu.

W ostatnich latach można zauważyć rosnące zainteresowanie inwestorów realizacją tzw. term, czyli obiektów basenowych z wykorzystaniem wód termalnych. Ich popularność można zaobserwować w liczbie gości odwiedzających tego rodzaju obiekty. Jest to również ogromna szansa dalszego rozwoju danego regionu. W Polsce powstało w ostatnich latach wiele obiektów wykorzystujących wody termalne. Są to między innymi termy w Uniejowie, Mszczonowie, Bukowinie Tatrzańskiej, Szaflarach, Cieplicach koło Jeleniej Góry czy też oddane do użytku 1 czerwca tego roku Chochołowskie Termy. Nasza firma dostarczała niecki basenowe ze stali nierdzewnej do pięciu z ww. obiektów. Niektóre z nich funkcjonują już bezproblemowo od ponad ośmiu lat. Zadowolenie inwestorów oraz użytkowników świadczy o poprawności wyboru naszych produktów. Oczywiście, jak w każdej inwestycji, inwestorzy porównywali nasze oferty z ofertami firm konkurencyjnych. Jednak nasze ponad 50-letnie doświadczenie w branży basenowej, najwyższa jakość oferowanych produktów, sprawdzona technologia w realizacji ponad 7 tys. niecek basenowych na całym świecie, gwarantowane bezpieczeństwo użytkowania, gwarantowana obsługa serwisowa w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym decydowały o wyborze naszej firmy.

Chochołowskie Termy
W poprzednim wydaniu „Buildera” wspomniałem o naszej największej inwestycji, czyli o dostawie i montażu ponad 30 niecek basenowych do obiektu Chochołowskich Term na Podhalu. Ostatnio miałem przyjemność skorzystania z obiektu. Muszę przyznać, że robi on ogromne wrażenie. Każdy, nawet najbardziej wymagający użytkownik z pewnością znajdzie tam coś dla siebie. Można tam korzystać z wielu wszelkiego rodzaju atrakcji basenowych, takich jak: masaże ścienne, masaże karku, gejzery powietrzne, ławki i leżanki z masażem powietrzno-wodnym, rwące rzeki, barek wodny. Istnieje możliwość gry w siatkówkę i koszykówkę wodną. Ponieważ wielu użytkowników preferuje raczej relaksacyjną formę spędzania czasu, znajduje się tam osiem różnej wielkości wanien z hydromasażem. Jedna z nich wyposażona jest w leżanki wodne z masażem powietrznym dla ok. 30 osób. Można również korzystać ze zdrowotnych właściwości naturalnej wody termalnej, zanurzając się w jednej z ośmiu specjalnie do tego celu przygotowanych wanien. Zachęcające do kąpieli temperatury wody w basenach, sięgające ponad 35°C, dają poczucie komfortu i relaksu. Są tam też baseny pływackie, brodziki dla dzieci, wodny plac zabaw, sauny, łaźnie itp. Wkrótce zostanie oddany do użytku kompleks zjeżdżalni, co dodatkowo uatrakcyjni możliwość spędzania czasu w obiekcie. Ponadto miłośnicy pięknych krajobrazów mają możliwość podziwiania widoku na Tatry. Można z pewnością stwierdzić, że jest to obiekt odpowiadający obecnie panującym standardom jakościowo-użytkowym, o czym świadczy również bardzo duża liczba odwiedzających.

Reasumując, żyjemy w kraju, w którym pogoda nas raczej nie rozpieszcza. Dlatego też wyjeżdżamy na urlopy do tzw. ciepłych krajów. Gwarantowane słońce i ciepła woda w morzu czy oceanie to podstawowe kryteria wyboru miejsca na udany urlop. Rozwijająca się w ostatnich latach sieć obiektów wykorzystujących wody termalne spełnia na pewno jedno z tych kryteriów. A pogoda? Przy odrobinie cierpliwości i wyobraźni zaświeci również słońce.

Marek Wrzal
Prezes Zarządu Berndorf Baderbau