Home Bez kategorii LogiKal® – nowe możliwości
LogiKal® – nowe możliwości
0

LogiKal® – nowe możliwości

0

W obecnych czasach – erze globalizacji, wszechobecnego pośpiechu, rosnących kosztów i wymagań klientów – producenci stolarki aluminiowej nieustannie stają przed nowymi wyzwaniami. Firma Orgadata, oferująca specjalistyczny program do projektowania i produkcji stolarki aluminiowej – LogiKal®, udowadnia, że potencjalnie trudne wyzwania z zagrożeń mogą stać się nowymi możliwościami.

Z MARIUSZEM MEGIEREM DYREKTOREM ZARZĄDZAJĄCYM FIRMĄ ORGADATA EAST EUROPE W POLSCE I EUROPIE WSCHODNIEJ ROZMAWIA ADRIANA ŁĄCZYŃSKA

Adriana Łączyńska: W jaki sposób program do projektowania LogiKal® może zmieniać sposób podejścia producenta stolarki do wyzwań, jakie niesie rynek?
Mariusz Megier: Ze zmianami jest jak ze strachem – trzeba stawić im czoła. W zmianie podejścia najtrudniejsze nie jest samo jej wprowadzanie, ale zaakceptowanie faktu, że takie działanie jest firmie potrzebne. Jeśli właściciel przedsiębiorstwa przekroczy tę niewidzialną granicę i spojrzy na kierunek rozwoju własnej firmy w nieco szerszym horyzoncie czasowym, niejednokrotnie okazuje się, że gdyby dać pracownikom firmy odpowiednie narzędzia, byliby w stanie od razu wykorzystać potencjał nowych możliwości. I tutaj właśnie zaczyna się nasza rola. Dzięki naszym kompleksowym rozwiązaniom w programie LogiKal® producent może spojrzeć na codzienne wyzwania z innej perspektywy. Zobaczyć, że mając do dyspozycji profesjonalne oprogramowanie przeznaczone dla branży aluminiowej, może z optymizmem patrzeć w przyszłość.

A.Ł.: Brzmi to pięknie, ale, jak wiadomo, za wszystkim stoi pieniądz…
M.M.: Oczywiście. Moim zdaniem istotą tego, o czym mówimy, jest ciągłe dążenie do obniżania kosztów przy co najmniej utrzymaniu lub poprawie dotychczasowej jakości i wydajności przedsiębiorstwa jako całości. Właśnie tutaj nasze rozwiązania dają możliwość poprawy sposobu przepływu i dostępu do informacji, eliminację zbędnych czynności, poprawę przejrzystości działania firmy i w efekcie oczywiście podniesienia wydajności oraz elastyczności wycen, oszczędności czasu, a także zwiększenia wygody i bezpieczeństwa sterowania parkiem maszynowym. Wprowadzenie takich rozwiązań przekłada się wprost na obniżenie kosztów funkcjonowania firmy.

A.Ł.: Wydaje się to bardzo skomplikowane.
M.M.: Na pierwszy rzut oka – tak. Dlatego trzeba zadbać o to, by stosować rozwiązania dopasowane do konkretnych potrzeb, dające firmie możliwość dopasowania się do wyzwań dynamicznie zmieniającego się rynku. Uważam, że stosowanie prowizorycznych rozwiązań bez długofalowej
wizji jest dzisiaj po prostu zbyt kosztowne. Tylko kompleksowe działania mogą dać zamierzony efekt. Moje wieloletnie obserwacje wskazują, że firmy, które wybrały program LogiKal®, czyli drogę nowoczesnych rozwiązań informatycznych przeznaczonych dla branży aluminiowej, bardzo szybko
zauważyły efekt synergii swoich działań i tym samym poprawiły swoją konkurencyjność na rynku. Jako firma Orgadata zawsze podchodzimy do tematu wdrożenia kompleksowo, ale również szanujemy cenny czas klienta. Pełne wdrożenie przeprowadzamy w ciągu 5-6 dni. Naszym atutem jest również dostępny i kompetentny dział wsparcia technicznego, który od lat zdobywa serca naszych klientów.

A.Ł.: W jaki konkretnie sposób LogiKal® radzi sobie z takimi wyzwaniami w branży jak globalizacja, pośpiech czy wzrost kosztów?
M.M.: Globalizacja to w naszym przekonaniu ogromna szansa dla producentów ślusarki aluminiowej. Mając do dyspozycji program LogiKal®, mają oni okazję rozszerzyć swoją działalność na inne rynki. Ogromnym atutem programu jest możliwość korzystania z niego w dowolnym z 30 języków. Szczególnie przydatnymi rozwiązaniami są np. automatyczne tłumaczenie ofert czy też zmiana symboli okiennych dopasowanych do specyfiki rynku. Udostępniamy bezpłatne aplikacje mobilne, które wprowadzają do przedsiębiorstwa standardy pracy bezpapierowej, a licencje serwerowe pozwalają na korzystanie z oprogramowania zdalnie. Pośpiech również można przełożyć na szansę, optymalizując procesy i tworząc jedno środowisko pracy. LogiKal ® pozwala idealnie dopasować wszystkie procesy do potrzeb przedsiębiorstwa, a im bardziej proces jest powtarzalny, tym większa oszczędność czasu i pieniędzy przy jego automatyzacji. Niewątpliwym efektem zautomatyzowania np.sterowania maszyną będzie uporządkowanie procesu, optymalne wykorzystanie czasu pracy, eliminacja błędów produkcyjnych oraz skrócenie czasu produkcji, czyli znaczne podniesie wydajności produkcji. Ponadto już od wielu lat umożliwiamy firmom integrację naszego oprogramowania ze środowiskiem informatycznym firmy, dzięki czemu tworzymy wzajemnie uzupełniającą się grupę programów. Zagadnienie kosztów od zawsze stanowi jeden z głównych dylematów wśród kadry zarządzającej w zakładach produkcyjnych. Wydaje się, że możliwości obniżania kosztów poprzez poszukiwanie dodatkowych rabatów u dostawców są już wyczerpane. Podobnie ma się kwestia obniżania kosztów stałych w przedsiębiorstwach. Jedyną sensowną i otwartą drogą do obniżania kosztów wytworzenia są dzisiaj optymalizacja oraz inwestycje. Celem optymalizacji szeroko rozumianych procesów w ramach posiadanych zasobów ma być skrócenie czasu wyceny i produkcji. Dlatego warto pochylić się nad programem LogiKal®, pamiętając, że każda inwestycja musi przekładać się na zwrot zainwestowanej sumy. Tak właśnie jest w przypadku naszego programu.

open