III. NAGRODA WSC I 1000 zł
Firma WSC ufundowała nagrody dodatkowe w Konkursie dla Młodych Architektów, za najlepsze prace w Konkursie dla Młodych Architektów wykonane w programie Archicad.
Supremus No.50_TF
Autorzy:
Tymon Kupczyk,
Filip Pelczar
Wydział Architektury Politechniki Poznańskiej
Mentor:
José Antonio Ramos
O projekcie:
Projekt jest zlokalizowany w Madrycie, w okolicy Fuencarral. Główną ideą było przygotowanie utopijnego projektu Social housing. Koncepcja jest oparta o masterplan inspirowany obrazem Kazimierza Malewicza ‚Supremus No.50’. Bazą było umiejscowienie szkieletowych bloków, z możliwą instalacją kapsuł modułowych, prefabrykowanych. Wszystkie 8 bloków zostało połączonych mostem, a ich funkcjonalność rozdzielona na 3 części: public, semi public oraz private. Budynki zostały zlokalizowane na dużym terenie spadzistym, a dzięki swojej konstrukcji możliwe było nie ingerowanie w istniejącą faunę i florę.
Co było największym wyzwaniem architektonicznym?
Głównym celem projektu jest wyjście naprzeciw wyzwaniom przyszłości, dotykającym duże miasta. Zachowanie istniejącej fauny i flory, reagowanie na potrzeby rynku oraz kreowanie unikalnych rozwiązań architektonicznych i tworzenie autonomicznych dzielnic, są proponowanym przez nas rozwiązaniem.
O autorach:
Tymon Kupczyk:
Student Politechniki Poznańskiej, absolwent Politechniki Wrocławskiej,
Universidad Politécnica de Madrid oraz Universidad CEU San Pablo. Laureat wielu stypendiów oraz konkursów architektonicznych. Na codzień Architekt w biurze projektowym Artpin. Pasjonat designu oraz motoryzacji.
Filip Pelczar, student 5. roku Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej.
Studiował na Universidad Politecnica de Madrid oraz Frankfurt University of Applied Sciences, współpracuje z Manchester School of Architecture. Doświadczenie zawodowe zdobywał w takich biurach jak CDF Architekci oraz ARPA Jerzy i Bartosz Gurawski. Współautor profilu popularno-naukowego Bored Studios o architekturze w popkulturze. Laureat wielu stypendiów oraz konkursów architektonicznych. Pasjonat adaptive reuse w architekturze i sportów rakietowych.