1. Home
  2. KONKURSY
  3. KDMA
  4. II. NAGRODA WSC I 2000 zł
II. NAGRODA WSC I 2000 zł
0

II. NAGRODA WSC I 2000 zł

0

Firma WSC ufundowała nagrody dodatkowe w Konkursie dla Młodych Architektów, za najlepsze prace w Konkursie dla Młodych Architektów wykonane w programie Archicad.

Hala sportowo – widowiskowa „Green Arena” na Wyspie Zielonej w Szczecinie

Autor:
Daniel Targosz
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej


Mentor:
dr hab. inż. arch. Tomasz Kapecki, prof. PK

O projekcie:

Projekt hali widowiskowo – sportowej “Green Arena” na Wyspie Zielonej w Szczecinie ma na celu aktywizację i rewitalizację obszarów postoczniowych, poprzez przekształcenie obecnie niezagospodarowanych terenów w atrakcyjny obszar rekreacyjno – turystyczny służący do organizacji wydarzeń kulturalnych i sportowych. Obiekt został podzielony na dwie części: podium oraz koronę areny. Konstrukcja budynku wykonana z drewna klejonego i stali nawiązuje do szczecińskich dźwigozaurów stanowiących charakterystyczny wizerunek miasta portowego.

Co było największym wyzwaniem architektonicznym?

Głównym wyzwaniem w projekcie Hali sportowo – widowiskowej „Green Arena” na Wyspie Zielonej w Szczecinie była próba znalezienia alternatywnych rozwiązań konstrukcyjnych i materiałowych do tradycyjnie stosowanych w tego typu obiektach. Wyzwanie postawione w tym projekcie dotyczy zastosowania rozwiązań proekologicznych w budownictwie, zwrócenia uwagi na możliwości jakie oferuje drewno w architekturze, kompleksowego rozwiązania wielofunkcyjnej przestrzeni służącej mieszkańcom, miastu i regionowi oraz sposobu wpisaniu obiektu w tkankę miejską.

O autorze:

Daniel Targosz, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki.

W swoich projektach zwraca szczególną uwagę na funkcjonalność, estetykę oraz integralność architektury z otoczeniem. Od 4 lat zdobywa doświadczenie w projektowaniu budynków użyteczności publicznej w krakowskiej pracowni ARP Manecki Architekci. Pasjonat architektury sportowej i scenografii koncertowej.