Home WSPIERAMY DZIEŃ BUDOWLAŃCA NA SGGW
DZIEŃ BUDOWLAŃCA NA SGGW
0

DZIEŃ BUDOWLAŃCA NA SGGW

0

W dniach 25-26 maja 2023 r. w Laboratorium – Centrum Wodne SGGW, odbyła się X edycja Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Budownictwa – Dzień Budowlańca w SGGW. Jest to jedno z największych wydarzeń związanych z branżą budowlaną w Polsce, organizowanych przez studentów budownictwa.

Tegoroczna edycja została tradycyjnie połączona ze studenckim konkursem konstruktorskim – Wybudujemy wieżę. Polega on na zbudowaniu wieży z drewna balsowego, na podstawie wcześniej opracowanego projektu, mogącej przy jak najmniejszej masie, przenieść jak największe obciążenie. Materiał ten charakteryzuje się wyjątkowo niską masą i dużą wytrzymałością. Każda z wież została dokładnie zbadana na specjalnej maszynie wytrzymałościowej. Nowością w tym roku była natomiast sesja posterowa, podczas której studenci mogli zaprezentować wykonane przez siebie plakaty, nawiązujące do hasła przewodniego wydarzenia – Innowacje w Budownictwie, krokiem do przyszłości.

Podczas wydarzenia, swoje wystawy i prezentacje mieli przedstawiciele dużych firm budowlanych z całej Polski. Adresatami wydarzenia byli studenci kierunków technicznych, związanych z budownictwem oraz uczniowie szkół średnich, zainteresowani tematyką budowlaną.

Organizatorami wydarzenia byli: Koło Budownictwa Inżynierskiego oraz Koło Młodych PZITB SGGW.

Miesięcznik Builder Polska był patronem medialnym wydarzenia

open