widzieć: HERBARIUM WE WROCŁAWIU
Projekt jest próbą stworzenia architektury, która współżyje, a nie walczy z naturą, czerpie z niej i świadomie stwarza przestrzeń do jej swobodnego rozwoju. Herbarium wydobywa z tkanki miejskiej chwasty, ukazując ich piękno oraz właściwości lecznicze. Stanowi pierwszy krok, który poprzez zrozumienie buduje wrażliwość i szacunek do roślin.
Łączy ich pasja do zawodu, tworzenia i budowania, choć niektórzy z nich jeszcze zdobywają wiedzę i dopiero nabierają doświadczenia przy realizacji pierwszych projektów. Swoje największe dotychczasowe wyzwania architektoniczne lub inżynierskie, dokonania projektowe lub prace badawcze, a także zgłębiane kierunki zainteresowań i pasji prezentują uczestnicy Builder For The Future.
ADRIANA SOWA
Zdobywczyni I nagrody w Konkursie Dla Młodych Architektów w zadaniu WYZWANIE MŁODEGO ARCHITEKTA, edycja 2019/2020. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Obroniła pracę magisterską pt. widzieć: Herbarium we Wrocławiu pod opieką dr. inż. arch. Tomasza Głowackiego. Praca dyplomowa znalazła się w gronie nominowanych do międzynarodowej nagrody YTAA – EU Mies Award oraz otrzymała wyróżnienie pierwszego stopnia w konkursie SARP im. Zbyszka Zawistowskiego – Dyplom Roku. Z początkiem 2020 roku rozpoczęła pracę w zespole konkursowym we wrocławskiej filii biura Heinle Wischer und Partner.