Home KONKURSY KDMA GŁOS KAPITUŁY
GŁOS KAPITUŁY
0

GŁOS KAPITUŁY

0

Młodzi studenci i architekci po raz siódmy stanęli przed trudnym wyzwaniem, aby umiejętnie połączyć swoją wiedzę zarówno inżynierską, jak też architektoniczną z właściwym zastosowaniem proponowanych rozwiązań materiałowych. Jak się z tego wywiązali?

I jak współczesny świat odbija się w ich pomysłach na przyszłość architektury? Przedstawiamy uczestników, laureatów i ogółem VII edycję Konkursu dla Młodych Architektów oczami członków Kapituły.

 

PIOTR KARBOWNIK
MENADŻER DS. ZARZĄDZANIA PRODUKTAMI
CEMEX POLSKA

Cieszy mnie, że młodzi adepci są coraz bardziej świadomi możliwości, jakie daje dobór materiałów.

 

Kolejna edycja Konkursu dla Młodych Architektów 2019/2020 kończy się odkryciem ciekawych prac i spojrzeń na architekturę przez pryzmat młodego pokolenia architektów. VII edycja pokazuje, że istotnym tematem jest ekologia, architektura wpisana w istniejący ekosystem, harmonia i współegzystowanie z otaczającym światem. To również ważne tematy wykorzystania produkowanych w ogromnym tempie śmieci oraz nadanie im drugiego życia. Próba znalezienia rozwiązania w celu pozyskania słodkiej wody, poprzez odzyskiwanie jej ze słonych akwenów przy pomocy energii słonecznej. Cieszy mnie, że młodzi adepci są coraz bardziej świadomi możliwości, jakie daje dobór materiałów wbudowanych w konstrukcje architektoniczne. Staranna analiza i decyzja o wykorzystaniu dobrej jakości produktów o profesjonalnie skomponowanych właściwościach to klucz do sukcesu wieloletniego użytkowania budynków, dróg czy obiektów użyteczności publicznej jak dworce kolejowe. Z roku na rok prace finalistów prezentują wyższy poziom. Cieszę się, że mogę obserwować ten progres.
Jako wieloletni już partner strategiczny, nasza firma ma możliwość edukacji młodych architektów i poszerzania ich wiedzy zdobytej podczas studiów w elementy bazujące na naszym doświadczeniu. Wiemy, że już za chwilę spotkamy się na placach budowy, wspólnie współpracując nad kolejnymi projektami budowlanymi.

open