1. Home
  2. KONKURSY
  3. KDMA
  4. GŁOS KAPITUŁY
GŁOS KAPITUŁY
0

GŁOS KAPITUŁY

0

Młodzi studenci i architekci po raz siódmy stanęli przed trudnym wyzwaniem, aby umiejętnie połączyć swoją wiedzę zarówno inżynierską, jak też architektoniczną z właściwym zastosowaniem proponowanych rozwiązań materiałowych. Jak się z tego wywiązali?

I jak współczesny świat odbija się w ich pomysłach na przyszłość architektury? Przedstawiamy uczestników, laureatów i ogółem VII edycję Konkursu dla Młodych Architektów oczami członków Kapituły.

 

ANDRZEJ M. CHOŁDZYŃSKI
ARCHITEKT
AMC – ANDRZEJ M. CHOŁDZYŃSKI

 

Wielowarstwowy architektonicznie i filozoficznie projekt architektoniczny.

 

Projekt Herbarium we Wrocławiu to poetycki acz osadzony w realiach i aktualnościach projekt zajmujący „tu i teraz” przestrzeń refleksji społecznej. Wielowarstwowy architektonicznie i filozoficznie projekt architektoniczny. Dojrzały warsztatowo i technicznie. Pokazuje raz jeszcze i przekonywająco przypomina, że przyroda ożywiona, flora i fauna wypełniająca metropolie i miasta współtworzy naszą ludzką naturę i jej harmonię. Projekt wykorzystuje symboliczne i formalne odwołania do kosmosu, a jego metaforyczność współgra z pięknem proponowanych form, materiałów, układów funkcjonalno–przestrzennych i detali.