1. Home
  2. KONKURSY
  3. KDMI
  4. GŁOS KAPITUŁY
GŁOS KAPITUŁY
0

GŁOS KAPITUŁY

0

II edycja Konkursu dla Młodych Inżynierów dostarczyła dowodu, że nietypowe warunki, jakie potrafi zgotować rzeczywistość, mogą być dla inżynierskich umysłów dodatkowym bodźcem do rozwoju i udowodnienia własnej kreatywności.

Czym jeszcze, oprócz inwencji, zaskoczyli członków Kapituły uczestnicy oraz laureaci konkursu? Jak jurorzy oceniają sfinalizowaną właśnie edycję?

 

PIOTR OLGIERD KORYCKI
Pełnomocnik Zarządu ds. Wdrożeń
Pruszyński Sp. z o.o.

 

Zaproponowane rozwiązania pokazują szerokie predyspozycje przyszłych inżynierów.

 

Edycja 2019/2020 Konkursu dla Młodych Inżynierów stanowiła już trzeci rok obecności firmy PRUSZYŃSKI Sp. z o. o. jako Partnera Strategicznego w programie Builder for the Future. Poziom zgłoszonych prac potwierdza, że warto inwestować czas i środki materialne w przyszłe kadry młodych inżynierów. Pomimo, trudnej sytuacji w ostatnich miesiącach (koronawirus) udało się obecną edycję doprowadzić do szczęśliwego finału. Jest to bardzo ważne, że całoroczna praca studentów nie została zaprzepaszczona. Na podstawie nadesłanych prac widać, że zespoły podeszły w sposób wielce profesjonalny i kompleksowy do postawionych zadań. Zaproponowane rozwiązania pokazują szerokie predyspozycje przyszłych inżynierów – projektowe, badawcze, analityczne i łączące wszystkie te elementy. Cennym jest to, że program cały czas się rozwija. Być może należałoby się zastanowić nad większą dynamiką lub nową formułą w kolejnych edycjach. Np. CASE STUDY bardzo wartościowy element całego wydarzenia. W mojej ocenie ten punkt warto byłoby bardziej zindywidualizować, tzn. skierować do mniejszych grupy słuchaczy o zdecydowanie skrystalizowanym pomyśle na swoją przyszłość zawodową (ostatni rok kursu inżynierskiego lub poziom magisterski) dzięki czemu zostanie wyeliminowana przypadkowa obecność wśród słuchaczy, a czas zajęć będzie w sposób całkowicie efektywnie wykorzystany. Wszystkim uczestnikom gratuluję i życzę samych sukcesów w przyszłej pracy zawodowej, szczęścia oraz zdrowia.