1. Home
  2. KONKURSY
  3. KDMA
  4. GŁOS KAPITUŁY
GŁOS KAPITUŁY
0

GŁOS KAPITUŁY

0

Młodzi studenci i architekci po raz siódmy stanęli przed trudnym wyzwaniem, aby umiejętnie połączyć swoją wiedzę zarówno inżynierską, jak też architektoniczną z właściwym zastosowaniem proponowanych rozwiązań materiałowych. Jak się z tego wywiązali?

I jak współczesny świat odbija się w ich pomysłach na przyszłość architektury? Przedstawiamy uczestników, laureatów i ogółem VII edycję Konkursu dla Młodych Architektów oczami członków Kapituły.

 

OSKAR GRĄBCZEWSKI
architekt
OVO Grąbczewscy Architekci

 

Uczestnicy zajęli się niezwykle ważnymi i aktualnymi problemami.

 

Konkurs dla Młodych Architektów „Wyzwanie młodego architekta” przyniósł wiele bardzo ciekawych prac na naprawdę wysokim poziomie. Uczestnicy zajęli się bardzo ważnymi i aktualnymi problemami – ekologią, etyką, zrównoważonym rozwojem i potrafili znaleźć dla nich inteligentne, ciekawe, niekiedy bardzo zaskakujące propozycje pokazujące dużą dojrzałość i niezły warsztat projektowy. Projekt „Herbarium” autorstwa Adrianny Sowy, który zdobył pierwszą nagrodę ujął jury świetnym doborem tematu, który został rozwiązany z niezwykłą wrażliwością i elegancją. Główna teza tej pracy – chęć ocalenia występujących w mieście obszarów naturalnej zieleni, dostrzeżenia i podkreślenia ich piękna poprzez umiejętne działanie architektoniczne powinna stać się mottem dla większości architektów