Home YOUNG ARCHITECTS YA INSPIRACJE HOTELE SZKŁEM WZBOGACONE
HOTELE SZKŁEM WZBOGACONE
0

HOTELE SZKŁEM WZBOGACONE

0

Jak pogodzić utylitarność z robiącą wrażenie formą? Jak wpisać nowoczesną architekturę między otaczające ją zabytki?

Architekci mierzą się z takimi wyzwaniami każdego dnia, choćby projektując budowę czy renowację obiektów hotelowych. Rozwiązaniem, po które sięgają coraz częściej, jest szkło.

Saint-Gobain Building Glass Polska od lat dostarcza wysokiej jakości innowacyjne produkty na potrzeby budownictwa. Produkuje gwarantujące najwyższy komfort użytkowania szkło okienne, dekoracyjne i fasadowe. Będąc częścią międzynarodowej marki, dba o łączenie najnowszych rozwiązań technologicznych z atrakcyjnymi wzorami szkła, zarówno tradycyjnymi, jak i nowatorskimi. W bogatej gamie rozwiązań można znaleźć m.in. innowacyjne szkło niskoemisyjne ECLAZ®, chroniący przed słońcem COOL-LITE®, szkło grzewcze EGLAS® czy rodzinę ekologicznych luster MIRALITE®.

Wyjątkowy design, w którym ważną rolę odgrywają szklane elementy Saint-Gobain Building Glass Polska, można podziwiać w niedawno otwartych pięciogwiazdkowych hotelach, m.in. warszawskim Hotelu Renaissance, Hotelu Warszawa ze znaną restauracją „Szóstka” oraz The Bridge we Wrocławiu. Miejsca, gdzie można zregenerować siły i odpocząć podczas wizyty w mieście, stają się coraz bardziej oryginalne i luksusowe, między innymi właśnie dzięki szkleniom, których uniwersalność podkreśla zarówno piękno brył budynków, jak i wyrafinowanych detali architektonicznych oraz elementów wyposażenia we wnętrzach.

Archiwum: Saint-Gobain Building Glass Polska

Projekt Hotelu Renaissance w Warszawie autorstwa JEMS Architekci oraz Towarzystwa Projektowego

Renaissance Warsaw Airport Hotel
Należący do sieci Marriott International Renaissance Warsaw Airport Hotel, zlokalizowany naprzeciwko terminala odlotów Lotniska imienia Fryderyka Chopina, przyciąga wzrok podróżnych swoją fasadą. Do jej stworzenia wykorzystano szkło barwione w masie, wielkogabarytowe szkło powłokowe oraz żebra szklane Saint-Gobain Building Glass Polska. Te elementy dodały bryle budynku lekkości, tworząc intrygującą kompozycję. Harmonijnie łączą się z ponad sześciometrowymi przeszkleniami na parterze, które powstały z krystalicznie przejrzystego szkła DIAMANT® (ekstra białe szkło typu float do szczególnych zastosowań). Wyjątkowo niska zawartość tlenku żelaza daje najwyższy poziom przepuszczalności światła i perfekcyjne odwzorowanie barw.

Ten sam rodzaj szkła wykorzystano w pokojach hotelowych. Z tym że tam występuje w formie laminatów z kolorowymi foliami, które wprowadzają do wnętrz energię i sprawiają, że stają się one przyjazne, co w hotelach odgrywa niebagatelną rolę. Współgrają z nimi duże przeszklenia drzwi wykonane z satynowego szkła o delikatnej, równomiernej powierzchni. Z kolei do stworzenia kabin prysznicowych użyto szkła antykorozyjnego do łazienek TIMELESS®. Trwałe zabezpieczenie przed korozją sprawia, że mimo upływu czasu szkło zachowuje swój atrakcyjny wygląd. Wnętrza wizualnie powiększają ekologiczne lustra MIRALITE® PURE z kolorowymi foliami dającymi efekt starego złota. W ten sposób pełnią jednocześnie funkcję użytkową i ozdobną.

Archiwum: Saint-Gobain Building Glass Polska

Projekt Hotelu Warszawa, Zespół architektów: Michał Grzybek, Grażyna Grzybek, Marcin Stępniewski-Janowski, Przemysław Kramarz, Juan Zardini i Joanna Wichłacz Inwestor: Holding Liwa

Hotel Warszawa
Zamieniając w hotel niebotyk, czyli przedwojenny drapacz chmur, w którym kiedyś mieściło się Towarzystwo Ubezpieczeń Prudential, architekci również wykorzystali nowej generacji szkło produkowane przez Saint-Gobain Building Glass Polska. Na fasadzie budynku, który powstał w latach 30. XX wieku, pojawiło się ST167 z powłokami z gamy COOL-LITE®, dzięki czemu do wnętrz przedostaje się dużo światła, a jednocześnie mają one zapewnioną ochronę przeciwsłoneczną. W łazienkach luksusowego obiektu zastosowano szkło DIAMANT®, którego wysoki komfort użytkowania jest praktycznym uzupełnieniem każdego pomieszczenia. Na szczycie budynku zaprojektowano restaurację – idealne miejsce do rozkoszowania się jedzeniem i podziwiania widoków. Jest to możliwe nawet zimą, bo kopułę wykonano ze szkła grzewczego EGLAS® w zespoleniu z COOL-LITE® XTREME 60/28II. Nie dość, że ogrzewa ono pomieszczenie, to jeszcze zapobiega tworzeniu się pary i zbieraniu śniegu na powierzchni szyb.

Projekt wnętrz: Medusa Group Archiwum: Plac Katedralny Management JS Sp. z o.o. Sp. k., Warszawa

Hotel The Bridge we Wrocławiu
Projektanci nie boją się odważnie wykorzystywać szkła, umieszczając jego industrialne wersje w obiektach nawiązujących do historii. W znajdującym się w najstarszej części Wrocławia The Bridge MGallery by Sofitel zbrojone metalową siatką wielkogabarytowe szklane ścianki oddzielają od siebie pokoje i łazienki, zapewniając hotelowym gościom jednocześnie dostęp do naturalnego światła oraz odpowiednią dawkę intymności. Ten mocny, wyrazisty akcent daje bezpieczeństwo, nawet przy intensywnym użytkowaniu, a przy tym w oryginalny sposób wprowadza do wnętrz elegancję. Surowość zbrojonych szklanych tafli produkcji Saint-Gobain Building Glass Polska przywodzi na myśl witraże i buduje ducha miejsca, zgrabnie łącząc się z gotyckimi elementami wystroju.

Saint-Gobain Building Glass Polska z dumą dostarcza najlepsze i najbardziej zaawansowane produkty oraz rozwiązania w dziedzinie szkła. Oddanie tej idei napędza program „GLASS FOREVER” realizowany przy wsparciu ze strony wszystkich pracowników, klientów, partnerów, dostawców. Wizją przyszłości jest rozwój działalności i jej różnicowanie przy ciągłym zmniejszaniu wpływu na środowisko oraz zwiększaniu wkładu w poprawę samopoczucia wszystkich ludzi.

Projekt hotelu: Biuro projektowe Forum Architekci Lose Goncerzewicz Projekt wnętrz: Medusa Group

open