1. Home
  2. YOUNG ENGINEERS
  3. YE RYNEK
  4. ZAKŁAD PRODUKCJI PREFABRYKATÓW BETONOWYCH
ZAKŁAD PRODUKCJI PREFABRYKATÓW BETONOWYCH
0

ZAKŁAD PRODUKCJI PREFABRYKATÓW BETONOWYCH

0

Przedmiotem inwestycji w systemie „zaprojektuj i wybuduj” jest budowa nowej fabryki betonu prefabrykowanego w Mszczonowie przy ul. Tarczyńskiej.

Zakres inwestycji obejmuje budowę budynku hali produkcyjnej wraz z zapleczem socjalno-technicznym dla personelu, a także koordynację z dostawcami urządzeń technologicznych. Po wschodniej stronie fabryki zostaną zainstalowane trzy linie produkcyjne belek sprężonych o długości 80 m każda. Z kolei w części zachodniej budynku, automat pustakowy będzie produkował i przechowywał te produkty w dużych ilościach. Oba urządzenia będą zasilane przez nową wytwórnię betonu. Do użytku oddane zostaną niemal niemal 2 hektary powierzchni magazynowych i dróg.

Konstrukcja budynku będzie wykonana z prefabrykowanej kolumny betonowej i kratownic stalowych. Dwupiętrowy budynek biurowy to tradycyjna betonowa konstrukcja z zewnętrznymi ścianami murowanymi o grubości 24 cm i izolacją.

Projekt zakłada stosowanie rozwiązań chroniących środowisko , takich jak zastosowanie proekologicznych źródeł ciepła (elektrycznego oraz gazowego), selektywne i bezpieczne dla środowiska składowanie odpadów, brak ścieków przemysłowych, czy też wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań w procesie produkcyjnym pozwalających prowadzić oszczędnościową gospodarkę surowcową.

Projekt ten jest częścią współpracy rozpoczętej w 2013 r., Kiedy to firma Rector powierzyła CFE budowę pierwszego etapu tego obiektu.