1. Home
  2. Bez kategorii
  3. HAPPY HOME SOMFY – NOWY SHOWROOM SMART HOME
HAPPY HOME SOMFY – NOWY SHOWROOM  SMART HOME
0

HAPPY HOME SOMFY – NOWY SHOWROOM SMART HOME

0

Inteligentne technologie zmieniają rzeczywistość. Stają się integralną  częścią domów i biur na całym świecie. 

O tym, w jaki sposób poprawiają komfort i bezpieczeństwo, a także jak pomagają optymalizować wydatki na energię, można przekonać się w nowo otwartym experience center – Happy Home Somfy przy Marywilskiej 34 w Warszawie.

Happy Home Somfy to wyjątkowe centrum doświadczenia korzyści płynących z zastosowania smart technologii w domu i trzeci w Europie – po Francji i Czechach – projekt prezentujący w formie interaktywnej rozwiązania marki Somfy. Jak podaje Radosław Borkowski Dyrektor Zarządzający Somfy Polska: „W Happy Home Somfy prezentujemy, jak zmienić każde mieszkanie ze statycznego lokalu w prawdziwie aktywnego sojusznika naszych codziennych działań. Nowoczesny showroom został stworzony z myślą o wszystkich, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z technologiami inteligentnymi w domu lub też posiadają już takie rozwiązania, ale chcą je rozbudować o nowe funkcjonalności”.Inteligentne urządzenia możemy tu skonfigurować i uruchomić samodzielnie, a dzięki prostym aplikacjom na tablecie lub komputerze stworzyć indywidualne scenariusze ich działania. Pomogą w tym doświadczeni specjaliści, którzy pokażą, jak działają zautomatyzowane rolety, bramy czy markiza po podłączeniu ich do centrali sterującej smart home. To nie wszystko – już dziś w experience center każdy odwiedzający będzie mógł przetestować, jak za pomocą komend głosowych sterować urządzeniami domowymi. Happy Home Somfy jest odzwierciedleniem całościowego spojrzenia na potrzeby inwestorów: od momentu projektu przez wyposażenie, aż po etap renowacji. Sercem showroomu jest flagowa centrala TaHoma® Premium, która łączy urządzenia domowe, tworząc kompletny ekosystem Home Intelligence. Centralne sterowanie oświetleniem, żaluzjami i ogrzewaniem, możliwość tworzenia spersonalizowanych scen we wnętrzu, regulacja temperatury i wentylacji w poszczególnych pomieszczeniach czy zarządzanie funkcjami sprzętu multimedialnego to tylko przykładowe funkcje, które będzie można wypróbować podczas wizyty.

Home Protect  – Twoje bezpieczeństwo

Na szczególną uwagę zasługują zaprezentowane w Happy Home Somfy rozwiązania służące zapewnieniu bezpieczeństwa. „Pozycja światowego lidera w automatyce i systemach do zarządzania domem inteligentnym to dla Somfy zobowiązanie do stałego rozwoju portfolio produktów, które będą wyprzedzać trendy rynkowe, spełniając jednocześnie wysokie wymagania klientów. Jak wynika z badań „Eksploracja pojęcia i wiedzy na temat domów inteligentnych”, przeprowadzonych na zlecenie Somfy, dom w wersji smart kojarzy się Polakom z nowoczesnością, zdalnym sterowaniem i właśnie poczuciem bezpieczeństwa” – mówi Radosław Borkowski. Nowa linia produktów Somfy Protect to ochrona klasy premium dostępna dla każdego. W jej skład wchodzą m.in.: czujnik wibracji i otwarcia IntelliTAG™, wewnętrzny czujnik ruchu, syreny alarmowe, klucz zbliżeniowy – Key Fob oraz intuicyjna aplikacja, które razem tworzą kompletny, bezprzewodowy system zabezpieczający. Cała grupa produktów komunikuje się, wywołując natychmiastową reakcję, gdy tylko zdiagnozuje niebezpieczeństwo. Nowością w gamie produktów Somfy, które można zobaczyć w Happy Home, jest także Somfy One – kamera i syrena alarmowa w jednym – urządzenie będzie chronić nasz dom, jednocześnie dbając o zachowanie prywatności.

Wybierz swoją strefę

Koncepcja estetyczna wnętrza showroomu Somfy bazuje na stworzeniu przyjaznej przestrzeni, w której łatwo wyróżnić poszczególne strefy, takie jak: Home Climate, Home Protect, Home Access, Home Interior i Home Outdoor. Każdy znajdzie tu coś dla siebie łącznie ze strefą chillout, w której w przyjemnej atmosferze wyciszenia można zgłębić tematykę Internetu Rzeczy. Happy Home Somfy zostało zrealizowane przez pracownię architektoniczną Projekt 2000. Do końca czerwca Happy Home Somfy będzie czynne od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 17:00.

SOMFY – to światowy lider w zakresie systemów inteligentnego sterowania i automatyki rolet, żaluzji oraz bram w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Somfy od lat opracowuje rozwiązania, które wprowadzają domy na poziom Internetu Rzeczy (Internet of Things). Łączy ze sobą jednym systemem różne urządzenia, zmieniając domy na całym świecie w komfortowe i bezpieczne „domy inteligentne”. Wysoką jakość produktów firmy Somfy ceni 220 milionów użytkowników.

Firma powstała w 1969 roku w Cluses we Francji. Międzynarodowy zasięg działalności obejmuje 160 oddziałów w 60 krajach na całym świecie, zatrudniając 8000 pracowników.

W Polsce spółka istnieje od 1996 roku. W 2014 roku powstała należąca do Somfy fabryka SOPEM w Niepołomicach. Obecnie oprócz jednostki produkcyjnej oraz Działu Badań i Rozwoju, funkcjonuje w Niepołomicach Wschodnioeuropejska Platforma Dystrybucyjna, która dostarcza produkty do odbiorców z całej Europy Środkowo-Wschodniej.