Home Bez kategorii PEKABEX BET S.A. – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2017
PEKABEX BET S.A. – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2017
0

PEKABEX BET S.A. – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2017

0

Pekabex BET S.A. ma ambicję wprowadzenia polskiej branży budowlanej w nową erę. Nowoczesne technologie modułowe i prefabrykowane oznaczają podwyższenie parametrów jakościowych, ekonomicznych i ekologicznych oraz bezpieczeństwa osób pracujących na budowach.

Rok 2017 był rokiem zaprezentowania produktu Pekabex na szeroką skalę w kraju dzięki deklaracji BGK Nieruchomości o użyciu technologii prefabrykowanej w kontekście Mieszkania+. Zainteresowanie dziennikarzy, architektów i inwestorów, w tym deweloperów, naszą działalnością mieszkaniową w Skandynawii pokazało jak wysokie są oczekiwania na wprowadzenie innowacji do branży budowlanej. Działające w ramach firmy Centrum Badań i Rozwoju skupia się więc na rozwiązaniach produktowych i procesowych, mających szansę w najbliższej przyszłości zrewolucjonizować podejście do budownictwa. Pociąga to za sobą potrzebę edukacji, na poziomie wydziałów budownictwa i architektury szkół wyższych, jak również techników i szkół zawodowych. Duża częstotliwość wizyt studentów w naszych czterech fabrykach oraz na budowach jest papierkiem lakmusowym nadchodzących zmian, podobnie jak wzrost zapytań z czasopism specjalistycznych o wypowiedzi eksperckie.

Największy wytwórca konstrukcji prefabrykowanych w Polsce oraz firma oferująca kompleksowe rozwiązania z zakresu projektowania, produkcji oraz realizacji obiektów zanotował ponad dwukrotny wzrost wolumenu produkcji w 2016 r. w stosunku do roku 2015, a  wartość przychodów netto ze sprzedaży sięgnęła 505,4 mln zł (350,7 mln zł w 2015 r.). Rok 2017 był okresem dalszych bardzo dynamicznych wzrostów, automatyzacji produkcji oraz oferty atrakcyjnych produktów konstrukcyjnych, a także zaprezentowania najnowszej oferty – projektu budowy osiedla w Poznaniu przy ul. Jasielskiej w ramach Pekabex Development.

open