1. Home
  2. Bez kategorii
  3. WOJCIECH TROJANOWSKI – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2017
WOJCIECH TROJANOWSKI – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2017
0

WOJCIECH TROJANOWSKI – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2017

0

Wojciech Trojanowski, Członek Zarządu STRABAG Sp. z o.o,  od 2013 roku współtworzy dwuosobowy zarząd kierujący działaniami Grupy STRABAG w Polsce. 

Z wykształcenia jest magistrem ekonomii, absolwentem Szkoły Głównej Handlowej i stypendystą Uniwersytetu Wiedeńskiego na kierunku ekonomiki przedsiębiorstwa. Karierę zawodową rozpoczął w centrali STRABAG w Austrii w 1996 roku. W latach 2001 – 2006 był dyrektorem naczelnym i członkiem zarządu BRVZ Sp. z o.o., spółki usług finansowych należącej do grupy kapitałowej STRABAG. Funkcję członka Zarządu pełni od 2007 roku.

W pierwszym okresie odpowiadał za segment Budownictwa Infrastruktury w Polsce. W tym czasie firma stała się największym podmiotem w kraju na rynku infrastruktury poprzez realizację największych i prestiżowych kontraktów, rozbudowę struktur regionalnych i ponad dwukrotny wzrost przychodów i zatrudnienia. Kierował także integracją spółek NCC oraz kilku lokalnych podmiotów w struktury koncernu STRABAG, m.in. Hermann Kirchner Polska.

W latach 2011-2013 był odpowiedzialny za rozwój budownictwa infrastruktury koncernu STRABAG w Rosji i państwach ościennych. Jest przewodniczącym Platformy Budowlanej oraz wiceprezydentem Pracodawców RP.
Dzięki osobistemu zaangażowaniu Wojciecha Trojanowskiego, w  2017 roku spółka STRABAG weszła z sukcesem na rynek budownictwa kolejowego, które jest obecnie silnym, czwartym segmentem działalności firmy.