1. Home
  2. Bez kategorii
  3. PROGRAM MULTICOMFORT SAINT-GOBAIN Z NOWYM PARTNEREM I TECHNOLOGIĄ
PROGRAM MULTICOMFORT SAINT-GOBAIN Z NOWYM PARTNEREM I TECHNOLOGIĄ
0

PROGRAM MULTICOMFORT SAINT-GOBAIN Z NOWYM PARTNEREM I TECHNOLOGIĄ

0

Do grona firm budujących w standardzie MULTICOMFORT dołączyła firma Elmot Sp. z o.o. To przełomowy moment w rozwoju programu – nowy partner z sukcesem połączył wymagania technicznych Saint-Gobain z technologią szkieletu stalowego.

Pierwszego grudnia odbyło się otwarcie pierwszego domu modelowego Elmot z certyfikatem MULTICOMFORT Saint-Gobain.

Polskie moduły docenione w Szwecji
Nowy partner programu Saint-Gobain, firma Elmot Sp. z o.o., działa na polskim rynku od 2012 roku. W nowoczesnym zakładzie produkcyjnym w Kopytkowie (województwo pomorskie) powstają konstrukcje stalowe oraz kompletne moduły. W pierwszej kolejności polski producent został doceniony przez szwedzkich inwestorów. Z pasywnych modułów Elmot powstały budynki jednorodzinne, wielorodzinne, szkoły, przedszkola i inne. Niektóre realizacje, jak np. domy szeregowe 7 Row Houses w Upplands Väsby, zostały wielokrotnie nagrodzone za połączenie zaawansowanych rozwiązań energooszczędnych i designu.

Nowe niskoenergetyczne punkty na mapie
Elmot działa prężnie również w Polsce. We wrześniu br. odbyło się uroczyste otwarcie Domu Żeglarza w Pucku. Z kolei 1 grudnia na terenie zakładu produkcyjnego firma udostępniła klientom dom pokazowy o powierzchni 50m², który posiada certyfikat standardu MULTICOMFORT Saint-Gobain. Oznacza to, że budynek będzie zużywał mało energii, utrzymywał stałą temperaturę pomieszczeń i co za tym idzie będzie generować mniejsze rachunki, ale także wpływ na środowisko. Zgodnie z podwyższonymi wymogami standardu Saint-Gobain dom ochroni także przed hałasem zewnętrznym i domowym, zapewni bardzo dobrą akustykę, optymalne nasłonecznie światłem dziennym, wysoką jakość powietrza i korzystny mikroklimat. W modułach pasywnych, z których powstał dom, wykorzystano produkty ISOVER, RIGIPS, WEBER.

Wymagania technologiczne nie ograniczają
Budownictwo niskoenergetyczne stawia przed producentami i wykonawcami wysokie wymagania. Aby budynek zdał test szczelności – projekt, materiały oraz montaż muszą spełniać określone wymagania. Wbrew pozorom wymagania techniczne nie zawężają jednak wyboru metod budowy. – Pośród zrealizowanych w standardzie MULTICOMFORT projektów znajdują się zarówno domy murowane, jak i prefabrykowane wzniesione w szkielecie drewnianym. Za sprawą firmy Elmot do tego grona dołączą budynki modułowe w konstrukcji stalowej – mówi Piotr Dąbkowski, Krajowy Menadżer Sprzedaży Prefab & MULTICOMFORT. – W budownictwie niskoenergetycznym nie technologia jest ograniczeniem, ale metodologia działania. Właściwy plan prac uwzględniający audyty oraz certyfikację znacznie ułatwia kontrolę i osiągnięcie minimalnego zużycia energii. Model współpracy w ramach programu Saint-Gobain został zaprojektowany, aby minimalizować ryzyko strat przy rozszerzaniu przez dewelopera oferty o niskoenergetyczne propozycje o podwyższonym standardzie. Bez względu na to, czy budujemy z bloczków, keramzytu, w szkielecie stalowym lub drewnianym.

Już wkrótce przekażemy więcej informacji na temat domu pokazowego Elmot.

Więcej informacji o standardzie MULTICOMFORT Saint-Gobain na:
http://www.multi-comfort.pl/
http://saint-gobain.pl/multicomfort