1. Home
  2. Bez kategorii
  3. YEAR IN INFRASTRUCTURE 2017
YEAR IN INFRASTRUCTURE 2017
0

YEAR IN INFRASTRUCTURE 2017

0

Wystartowała jedna z najważniejszych konferencji w branży – Year in Infrastructure. Organizatorem wydarzenia jest wiodący światowy dostawca kompleksowego oprogramowania wspierającego rozwój infrastruktury – firma Bentley Systems.

Tegoroczna konferencja trwa od 10 do 12 października i po raz pierwszy odbędzie się w Singapurze, w centrum Sands Expo and Convention Centre w Marina Bay Sands – najwyższej klasy hotelu i centrum konferencyjnym będącym zarazem jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków Azji. Wybór miejsca przez organizatorów nie był przypadkowy, zważywszy, że Singapur jest światowym liderem w zakresie zastosowania BIM.

Year in Infrastructure to globalne spotkanie czołowych ekspertów z dziedziny projektowania, realizacji i eksploatacji projektów infrastrukturalnych z całego świata. Udział w wydarzeniu daje wyjątkową szansę zapoznania się z najlepszymi praktykami dotyczącymi rozwoju współpracy i innowacji technologicznych, które kształtują przyszłość realizacji projektów infrastrukturalnych i wzrost wydajności aktywów. W tym roku program konferencji obejmuje 50 sesji w ramach sześciu paneli tematycznych (budynki i zespoły budynków, cyfrowe miasta, przemysł, kolej i tranzyt, drogi i mosty, media i woda). Uczestnicy konferencji będą mogli wysłuchać prelegentów z ponad 20 krajów.

Konferencja Year in Infrastructure to ponadto okazja do skorzystania z dobrych praktyk prezentowanych w ramach konkursu Be Inspired, w ramach którego nagradzane są najlepsze osiągnięcia BIM w zakresie projektowania, inżynierii, budownictwa, realizacji i eksploatacji obiektów infrastrukturalnych. W tej edycji konkursu niezależne jury do finału nominowało  rekordową liczbę 51 projektów przesłanych przez organizacje z 18 krajów. Podczas konferencji tradycyjnie odbędą się prezentacje finalistów, a ostatniego wieczoru podczas uroczystej gali poznamy tegorocznych zwycięzców Be Inspired.

Trzy intensywne dni Year in Infrastructure tradycyjnie poprzedza tzw. Media Day. W tym roku bierze w nim udział 130 przedstawicieli mediów, reprezentujących redakcje z 28 krajów. Wyłącznym medialnym reprezentantem z Polski jest redakcja miesięcznika „Builder”. Uczestniczy Dnia dla Mediów, który przypadł na 9 października, mogli wziąć udział w jednym z czterech tematycznych briefingów, dajacych przedsmak tegorocznego Year in Infrastructure, oraz w konferencji z udziałem Grega Bentleya, Keitha Bentleya oraz reprezentantów firm partnerów tegorocznej konferencji. Przedstawiciele wyższej kadry kierowniczej firmy Bentley byli w dalszej części dnia do indywidualnej dyspozycji mediów.

Sponsorami Year in Infrastructure 2017 są m.in.: Microsoft, ARC Advisory Group, BNP Media, Engineering News-Record, Informed Infrastructure, New Civil Engineer, PennEnergy, Reliabilityweb.com, SPAR 3D, Water & Wastewater International. Partnerami tegorocznej konferencji zostali: Bureau Veritas, Microsoft, Siemens i Topcon. Podczas tej edycji jeden z dni zostanie poświęcony prezentacjom technologii prowadzonym na żywo przez partnerów firmy Bentley.