1. Home
  2. Bez kategorii
  3. EJOT – KOMPLETNY SYSTEM MOCOWANIA MECHANICZNEGO IZOLACJI WODOCHRONNYCH
EJOT – KOMPLETNY SYSTEM MOCOWANIA MECHANICZNEGO IZOLACJI WODOCHRONNYCH
0

EJOT – KOMPLETNY SYSTEM MOCOWANIA MECHANICZNEGO IZOLACJI WODOCHRONNYCH

0

Mocowanie mechaniczne izolacji wodochronnych na dachach płaskich to nieodzowny etap podczas realizacji inwestycji.

Parametrami wpływającymi na wykonanie dachu płaskiego są ilość i rozmieszczenie łączników, szerokość stosowanych membran, ilość zgrzewów i wykończenie detali, np. w obszarze attyk.

Tego typu wielkopowierzchniowe obiekty narażone są na zmienne warunki atmosferyczne, np.: silne podmuchy wiatru, obciążenia śniegiem, ulewne deszcze itp.

Czynniki te wpływają na całokształt inwestycji i powodują, że szukamy rozwiązań optymalnych ekonomicznie i gwarantujących bezpieczeństwo wieloletniego użytkowania.

Firma EJOT® projektuje elementy złączne dla budownictwa, które poprawiają standardy wykonywania robót budowlanych poprzez stosowanie nowych rozwiązań technicznych, jakie pomagają w projektowaniu i wykonywaniu procesów budowlanych. W laboratoriach EJOT wykonuje się setki badań, aby zoptymalizować prace na dachu i stworzyć rozwiązania gwarantujące maksymalne bezpieczeństwo. Wartością dodaną, nie mniej ważną, są również obliczenia dynamiczne wykonywane w dziale technicznym EJOT, doradztwo techniczne, szkolenia dla biur projektowych, firm wykonawczych, również na budowie, oraz badania poligonowe.

W zakresie mocowania dachów płaskich EJOT® oferuje kompletny program. Znajdziemy w nim oprócz łączników skompletowanych, które można montować przy pomocy urządzenia montażowego – półautomatycznego osadzaka, nowe rozwiązanie w postaci mocowania liniowego EJOT® FP.

NOWOŚĆ MOCOWANIE LINIOWE EJOT® FP

Stabilizację warstw wodochronnych uzyskujemy poprzez mocowanie mechaniczne punktowe lub liniowe do podłoża. Dotychczasowa oferta EJOT w postaci łączników zmagazynowanych HTK 2G i urządzenia akumulatorowego ECOsetHTK (mocowanie izolacji wodochronnych na dachach płaskich do podłoży stalowych, drewnianych) została rozszerzona o mocowania liniowe. System mocowania liniowego EJOT® FP jest jedynym dedykowanym systemem dla dachów płaskich, który oferuje rozwiązanie dla wszystkich zastosowań.

UNIWERSALNOŚĆ

System mocowania liniowego EJOT® FP jest systemem uniwersalnym, ponieważ umożliwia mocowanie pokrycia hydro wzdłuż rozkładu folii, poprzecznie oraz wokół obwodu dachu. Mocowanie obwodowe możemy wykonać zarówno na powierzchni dachu, jak i przy mocowaniu izolacji w obszarze attyk do różnego rodzaju podłoży, tj. betonu, betonu komórkowego, do blach ze stali i aluminium, do drewna i materiałów drewnopochodnych. Cały system mocowania liniowego jest aprobowanym rozwiązaniem mocowania hydroizolacji na dachach płaskich oraz mocowania obwodowego zgodnie z ETA-07/0013.

PARAMETRY TECHNICZNE

Mocowanie liniowe elastycznych wyrobów wodochronnych odbywa się za pomocą elementu pośredniego, listwy metalowej, poprzez którą przechodzi łącznik, powodując docisk izolacji wodochronnej wzdłuż całej linii montażu.

EJOT® FP to perforowana, sztywna listwa stalowa z powłoką aluminiowo-cynkową o długości 2,25 m, z wykonanymi otworami montażowymi o średnicach 7, 10,5 i 14,5 mm. Trzy różne średnice otworów dają wiele możliwości kombinacji montażowych zarówno z wkrętami dachowymi EJOT Dabo®, wkrętami w zestawie ze specjalną tuleją tworzywową HTK-S lub z łącznikami rozporowymi SDF/SDP. Jest to duży atut, ponieważ umożliwia w praktyce mocowanie na wszystkich obecnie stosowanych podłożach oraz grubościach elementów mocowanych(izolacji termicznej).

System EJOT® FP to łatwy montaż, uniwersalność stosowania, lekkość i stabilność elementu. Stosowanie mocowania liniowego wymiernie skraca czas montażu oraz zwiększa bezpieczeństwo zamocowanego materiału na krawędziach. Wszystko to powoduje, że jest on chętnie stosowany zarówno przez biura projektujące dachy płaskie, jak i przez firmy wykonawcze.