1. Home
  2. Bez kategorii
  3. CZYNY KTÓRE ZNACZĄ WIĘCEJ NIŻ SŁOWA
CZYNY KTÓRE ZNACZĄ WIĘCEJ NIŻ SŁOWA
0

CZYNY KTÓRE ZNACZĄ WIĘCEJ NIŻ SŁOWA

0

3 października br. w ramach kampanii edukacyjno-społecznej „Styropian Austrotherm – zdrowe serce każdego systemu dociepleń” firma Austrotherm przekazała Grupie Jurajskiej GOPR specjalistyczny sprzęt do prowadzenia działań ratunkowych.

Dwa aparaty AED, które umożliwiają przywrócenie akcji serca u osoby z nagłym zatrzymaniem krążenia, każdy o wartości ponad 8000 złotych, trafiły w ręce dzielnych ratowników. Od teraz, ten sprzęt będzie służył im podczas niebezpiecznych akcji ratunkowych.

– Przekazaliśmy pierwsze dwa przenośne defibrylatory dla Grupy Jurajskiej GOPR, ale to dopiero początek, wkrótce przekażemy kolejne– oświadczyła pani prezes Anna Śpiewak, wyjaśniając, że – impulsem do nawiązania współpracy pomiędzy oświęcimskim producentem styropianu, a Grupą Jurajską GORP były wspólne wartości, jak hart ducha, niezłomność, szacunek, zaufanie i troska o bezpieczeństwo.

Naczelnik Grupy Jurajskiej GOPR, Robert Pilarczyk, na którego ręce trafiły urządzenia, nie krył zadowolenia.

– Rodzinny wypad w góry to czysta przyjemność, zastrzyk energii i piękne widoki. Jest to również czas kiedy turyści są narażeni na kontuzje i wypadki. Nadmiar słońca, burze, wysoka temperatura, duży wysiłek fizyczny mogą spowodować rozmaite dolegliwości. Rokrocznie w polskich górach GOPR przeprowadza ponad 4 tysiące interwencji. My ratownicy, często działamy w ekstremalnie trudnych warunkach, dlatego ważne jest abyśmy byli zaopatrzeni w niezawodne defibrylatory. Nowe urządzenia, które otrzymaliśmy od uznanego producenta styropianu, firmy Austrotherm, są trzy razy mniejsze i dużo lżejsze od tych, którymi dysponujemy obecnie. To nieoceniony czyn, który wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa na całej Jurze Krakowsko-Częstochowskiej – powiedział.

W ramach akcji „Styropian Austrotherm – zdrowe serce każdego systemu dociepleń” firma przekazuje z każdej sprzedanej paczki styropianu fasadowego, aż 10 groszy na zakup nowoczesnych, ratujących życie aparatów AED. Więcej o kampanii na stronie www.austrotherm.pl/serce