1. Home
  2. Bez kategorii
  3. GWARANT WIĘKSZEJ UDARNOŚCI TWOJEJ ELEWACJI
GWARANT WIĘKSZEJ UDARNOŚCI TWOJEJ ELEWACJI
0

GWARANT WIĘKSZEJ UDARNOŚCI TWOJEJ ELEWACJI

0

ATLAS STOPTER K-100 to wysokoelastyczna, bezcementowa, dyspersyjna masa do wykonywania warstwy zbrojonej w systemach dociepleń.

Dzięki wyjątkowym właściwościom chroni elewację przed uszkodzeniami mechanicznymi o sile uderzeń nawet 120J i pozwala na stosowanie ciemnych kolorów fasad bez obaw o odkształcenia termiczne. 

ATLAS STOPTER K-100 jest mieszanką żywic polimerowych, włókien polimidowych, modyfikatorów i wypełniaczy. Przeznaczony jest do zastosowań na elewacjach potencjalnie narażonych na uszkodzenia mechaniczne – budynki położone przy placach zabaw, boiskach sportowych oraz elewacje będące w bezpośrednim sąsiedztwie dużego ruchu pieszego, również w centrach miast. Dedykowany jest do wykonywania cokołów budynków czy wejść do klatek schodowych. Rekomendowany jest również jako warstwa zbrojna pod wyprawy tynkarskie na dużych płaszczyznach zaprojektowanych w ciemnych, intensywnych kolorach. ATLAS STOPTER K-100 rozszerza możliwości dowolnego kształtowania kolorystyki fasad i pozwala na obniżenie wymaganego współczynnika HBW nawet do poziomu 6%.

Wysoka elastyczność produktu gwarantuje zdolność do mostkowania naprężeń termicznych oraz uderzeń udarowych, których uzyskalnie możliwe było poprzez zastosowanie w recepturze wysokiej zawartości dedykowanych żywic polimerowych oraz ściśle dobraną mieszaninę włókien poliamidowych. Wyjątkową trwałość w trakcie eksploatacji i odporność na czynniki atmosferyczne uzyskano dzięki kombinacji dyspersji tworzyw sztucznych, specjalnych dodatków i modyfikatorów.

ATLAS STOPTER K-100 jest elementem zestawu ociepleniowego ATLAS PREMIUM. Wraz z kombinacją zbrojącą złożoną z siatki ATLAS 150 oraz siatki pancernej o gramaturze 340g/m2 tworzy układ ociepleniowy o udarności na poziomie 120J. Jest to siła uderzenia równa uderzeniu futbolówką kopniętą przez zawodowego piłkarza!

STOPTER K-100, w przeciwieństwie do klejów cementowych, dostępny jest w formie gotowego do użycia produktu i nie wymaga mieszania z wodą. Proces instalacji systemu ETICS na fasadzie budynku przyśpiesza ponadto hydrofobizacja powierzchni – aplikacja wierzchniej wyprawy tynkarskiej możliwa jest bez konieczności gruntowania. Wysoka zawartość dyspersji polimerowych wykazuje wyższą przyczepność do betonów od warunków normowych, a także wysoką w przypadku płyt EPS, XPS i tzw. trudnych podłoży.

ATLAS STOPTER K-100 to bezpodkładowa, biała masa bezcementowa do wykonywania nowych elewacji o wysokiej udarności lub renowacji starych fasad. Produkt jest wyjątkowo odporny na oddziaływania naprężeń termicznych i obciążeń mechanicznych. Dzięki specjalnie dobranemu stosowi nasypowemu drobnych wypełniaczy oraz dodatkowemu zbrojeniu strukturalnemu z wykorzystaniem specjalnej kombinacji mikrowłókien jest wysoce odporny na powstawanie mikrokrys.