Home Bez kategorii FUNDAMENTAL GROUP NA FINISZU BUDOWY ODCINKA C17 PRZY II LINII METRA
FUNDAMENTAL GROUP NA FINISZU BUDOWY ODCINKA C17 PRZY II LINII METRA
0

FUNDAMENTAL GROUP NA FINISZU BUDOWY ODCINKA C17 PRZY II LINII METRA

0

Fundamental Group jako podwykonawca budowy stacji C17 (Targówek ul. Ossowskiego/Pratulińska) kończy realizację odcinka z I etapu II linii metra w Warszawie.

Fundamental Group, na zlecenie firmy Astaldi, wykonał konstrukcje elementów poziomych komory rozjazdów i stacji, tj. płytę stropową górną, płytę stropową pośrednią i płytę fundamentową. Zrealizowano także wykop podstropowy oraz izolacje stropu górnego komory rozjazdów i przegłębienia.

Obecnie tarcza TBM Maria drąży tunel w stronę stacji metra Szwedzka, natomiast Tarcza TBM Anna jest przygotowywana do drążenia tunelu w stronę stacji Szwedzka.

Nasze doświadczenie inżynieryjne oraz dotychczasowe sukcesy w realizacji skomplikowanych budów, mają istotne znaczenie przy tak trudnej i skomplikowanej budowie. W celu dotrzymania terminów wykonanie wykopu podstropowego na poziomie -2 części stacyjnej odbywało się 7 dni w tygodniu przez 24 h. Pracowały jednocześnie 2 koparki z długim ramieniem i 2 ładowarki gąsienicowe oraz koparka podsiębierna do załadunku urobku na auta ciężarowe. – komentuje Daniel Sawicki z Fundamental Group, kierownik robót.

open