1. Home
  2. Bez kategorii
  3. „DŁUGOSZA BUSINESS PARK” WYRÓŻNIONY W KONKURSIE „PIĘKNY WROCŁAW”
„DŁUGOSZA BUSINESS PARK” WYRÓŻNIONY W KONKURSIE „PIĘKNY WROCŁAW”
0

„DŁUGOSZA BUSINESS PARK” WYRÓŻNIONY W KONKURSIE „PIĘKNY WROCŁAW”

0

Wrocławski biurowiec „Długosza Business Park” otrzymał wyróżnienie w konkursie „Piękny Wrocław”, w kategorii „Budynek użyteczności publicznej”. Obiekt został oddany do użytku w ubiegłym roku. Jest ostatnim z trzech planowanych przez dewelopera budynków, realizowanym między ul. Boya-Żeleńskiego a al. Poprzeczną.

Informacja o nominacji i wyróżnieniu w konkursie „Piękny Wrocław” to wspaniała wiadomość – tłumaczy Agnieszka Szczepaniak, architekt z biura architektonicznego AP Szczepaniak, autora projektu biurowca. Jak dodaje, obszar, w obrębie którego powstała inwestycja, od lat był związany z przemysłem. Świadomi tej tradycji wykorzystaliśmy motyw produkcyjnej, „zębatkowej taśmy” w kompozycji poszczególnych płaszczyzn elewacji. Co więcej, zależało nam na tym, aby dopasować wygląd budynku do pozostałych obiektów na terenie inwestycji, ale też rozświetlić to miejsce. Dlatego, chcąc zachować spójność estetyczną, postawiliśmy na biele, szarości i czernie, jak również dostosowaliśmy gabaryty inwestycji – wysokość oraz podziały elewacji.

O tytuł laureata w corocznym konkursie organizowanym przez Prezydenta Wrocławia i Towarzystwo Miłośników Wrocławia walczyło 51 projektów, z czego 10 obiektów rekomendował Kapitule Architekt Miasta.
O wyborze laureatów decydowało jury, poddając każdy z projektów wnikliwej ocenie pod kątem walorów architektonicznych, przestrzennych, a także funkcjonalno-użytkowych.


Biuro projektowe AP Szczepaniak działa na rynku usług projektowo-inżynierskich od 1999 roku, początkowo jako autorska pracownia architektów Artura Szczepaniaka i Pawła Szczepaniaka, a od 2004 roku pod nazwą AP Szczepaniak Sp. z o.o. Firma specjalizuje się w przygotowaniu projektów architektonicznych i wielobranżowych, opracowań projektów branżowych oraz ekspertyz m.in. w sektorach: budownictwa mieszkaniowego, użyteczności publicznej, handlu oraz usług komercyjnych.