1. Home
  2. Bez kategorii
  3. PIERWSZY ETAP BUDOWY NOWEJ SIEDZIBY SZPITALA UNIWERSYTECKIEGO W KRAKOWIE
PIERWSZY ETAP BUDOWY NOWEJ SIEDZIBY SZPITALA UNIWERSYTECKIEGO W KRAKOWIE
0

PIERWSZY ETAP BUDOWY NOWEJ SIEDZIBY SZPITALA UNIWERSYTECKIEGO W KRAKOWIE

0

Budowa realizowana jest przez firmę WARBUD. Obiekt, w którym znajdzie się 925 łóżek, w 31 oddziałach ma być gotowy w kwietniu 2019 r., a pacjenci skorzystają z niego od wiosny 2020 r.

28 poradni, 24 nowoczesne sale operacyjne, zaplecze dydaktyczne z salami wykładowymi oraz seminaryjnymi, wielopoziomowy parking na 1 265 miejsc i lądowisko dla helikopterów – tak będzie wyglądał nowy Szpital Uniwersytecki w Krakowie, który powstaje w Polsce. Nowoczesny kompleks składający się z 13 skomunikowanych ze sobą budynków, ma połączyć rozproszone do tej pory po całym mieście oddziały kliniki.

Budowa należy do największych inwestycji medycznych w Polsce i Europie. Obecnie na budowie pracuje 400 osób.

11 maja odbyło się uroczyste zawieszenie wiechy.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm: Warbud S.A. (lider), Porr (Polska) S.A i VAMED.

Nowa siedziba Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie-Prokocimiu będzie częścią kampusu medycznego, obejmującego: Uniwersytecki Szpital Dziecięcy, kompleks domów studenckich wraz z zapleczem dydaktyczno-sportowym oraz budynek Biblioteki Medycznej, który docelowo będzie pełnił funkcję Centrum Innowacyjnej Edukacji Medycznej i budynki Wydziału Farmaceutycznego.

Do nowej siedziby zostanie przeniesiona większość klinik Szpitala Uniwersyteckiego, zlokalizowanych obecnie w centrum miasta, z których wiele zostało wybudowanych jeszcze w XIX wieku. Szpital Uniwersytecki w Krakowie to największy publiczny szpital w Polsce, nie tylko leczący chorych, ale również kształcący kadrę medyczną.

IMG_8006