1. Home
  2. Bez kategorii
  3. ES-SYSTEM OTWORZYŁA SPÓŁKĘ ZALEŻNĄ W WIELKIEJ BRYTANII
ES-SYSTEM OTWORZYŁA SPÓŁKĘ ZALEŻNĄ W WIELKIEJ BRYTANII
0

ES-SYSTEM OTWORZYŁA SPÓŁKĘ ZALEŻNĄ W WIELKIEJ BRYTANII

0

11 kwietnia 2017 r. ES-SYSTEM, czołowa polska firma specjalizująca się w oświetleniu profesjonalnym, zarejestrowała spółkę zależną ES-SYSTEM LIGHTING UK LTD w Londynie, która będzie prowadziła działalność w zakresie przedstawicielstwa handlowego w celu pozyskiwania klientów na rynku brytyjskim.

Grupa liczy na dalsze wzrosty zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i  na perspektywicznych rynkach zachodnich.

Ekspansja zagraniczna jest ważnym elementem rozwoju ES-SYSTEM. Chcemy umacniać naszą pozycję na rynkach zagranicznych poprzez rozwój kontaktów biznesowych i sieci przedstawicieli handlowych. Europa jest dużym i atrakcyjnym rynkiem zbytu oświetlenia LED, dlatego też pozostaje w naszym ścisłym zainteresowaniu ofertowym. Oprawy ES-SYSTEM to gwarancja jakości, niezawodności i najwyższej klasy oświetlenia, dostosowanego do konkretnych wymagań klientów – mówi Rafał Gawrylak, prezes zarządu ES-SYSTEM.

UMOCNIENIE POZYCJI NA PERSPEKTYWICZNYM RYNKU BRYTYJSKIM
11 kwietnia br. ES-SYSTEM S.A. zarejestrowała spółkę zależną ES-SYSTEM LIGHTING UK LTD z siedzibą w londyńskim Harrow. Firma będzie prowadziła działalność w zakresie przedstawicielstwa handlowego w celu pozyskiwania klientów z rynku brytyjskiego. W zależności od dynamiki rozwoju tego rynku i warunków prawnych związanych z funkcjonowaniem na nim możliwa będzie zmiana modelu biznesowego spółki. Wszystkie działania będą nadzorowane i wspierane bezpośrednio przez wiceprezesa zarządu ES-SYSTEM Waldemara Pilcha. Będzie on również prezesem  zarządu brytyjskiej spółki.

PERSPEKTYWA DALSZYCH WZROSTÓW SPRZEDAŻY EKSPORTOWEJ
W 2016 r. sprzedaż eksportowa Grupy  ES-SYSTEM wyniosła 36,2 mln zł i była wyższa o 3,1 mln zł, tj. o 9,3% r/r. Stanowiła 1/5 całkowitej sprzedaży Grupy. Największe wartościowe wzrosty spółka odnotowała m.in. w Wielkiej Brytanii, co pokazuje że produkty ES-SYSTEM z powodzeniem konkurują na wymagających rynkach. W I kwartale 2017 r. spółka oczekuje co najmniej jednocyfrowego w ujęciu procentowym wzrostu sprzedaży zagranicznej r/r.

W 2017 r. nadal będziemy koncentrować się na wzmacnianiu pozycji rynkowej i powiększaniu przewagi konkurencyjnej poprzez wysoką jakość produktów, oferowanie kompleksowych rozwiązań, poszerzanie posiadanych i budowanie nowych kompetencji oraz stosowanie zaawansowanych technologii opartych na sterowaniu, a w przyszłości kontynuację oferowania nowych, własnych rozwiązań technicznych – mówi prezes ES-SYSTEM.


ES-SYSTEM S.A. to największa polska firma w branży oświetleniowej w segmencie profesjonalnej techniki oświetleniowej dla obiektów budownictwa ogólnego, architektonicznego, mieszkalnego, przemysłowego, specjalistycznego i zewnętrznego. Spółka tworzy wyspecjalizowaną Grupę Kapitałową, z własnymi zakładami produkcyjnymi, która wytycza kierunki rozwoju branży zarówno w obszarze innowacyjnych rozwiązań technologicznych, energooszczędności, jak i wzornictwa. Strategia rozwoju Grupy zakłada wzrost organiczny realizowany poprzez umacnianie pozycji krajowego lidera w branży oraz dynamiczny rozwój sprzedaży eksportowej na rynki Unii Europejskiej i innych wysoko rozwiniętych krajów. W 2015 roku spółka ES-SYSTEM obchodziła 25-lecie działalności.