Home Bez kategorii POSTĘPY ROBÓT BUDOWLANYCH MENNICA LEGACY TOWER
POSTĘPY ROBÓT BUDOWLANYCH MENNICA LEGACY TOWER
0

POSTĘPY ROBÓT BUDOWLANYCH MENNICA LEGACY TOWER

0

Trwają intensywne prace związane z realizacją podziemia na placu budowy Mennica Legacy Tower. Wysokościowiec, który powstaje przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej w Warszawie, będzie najbardziej zaawansowanym technologicznie kompleksem biurowym w Polsce.

140-metrowa wieża, wraz z sąsiadującym z nią 43-metrowym budynkiem zachodnim, zaoferują łącznie 65 630 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej do wynajęcia. Pierwszy z budynków zostanie oddany do użytku w IV kwartale 2018 roku.

Budowa Mennica Legacy Tower rozpoczęła się w listopadzie 2016 roku. Generalny Wykonawca inwestycji – firma Warbud – jest już na finiszu realizacji całej ściany szczelinowej oraz wykonała już ponad jedną trzecią baret. Barety to specjalne pale wykonywane w postaci wąskich odcinków ściany szczelinowej i dodatkowo wyposażonych w tymczasowe stalowe słupy. Ich zadaniem będzie podpieranie stropu rozporowego na poziomie -1, którego wylewanie właśnie się rozpoczęło.

„Realizacja inwestycji Mennica Legacy Tower przebiega zgodnie z przyjętym harmonogramem, na placu budowy pracuje obecnie około 100 osób.” – mówi Piotr Turchoński, Dyrektor Rozwoju Golub GetHouse. „Obecnie, oprócz kończenia ostatnich sekcji ściany szczelinowej, realizujemy barety oraz wylewamy pierwsze pola stropów rozporowych. W kolejnych tygodniach będziemy coraz bardziej skoncentrowani na pracach ziemnych oraz zabezpieczeniu i usztywnieniu wykopu za pomocą stropów rozporowych.” – dodaje.

Od początku prac prowadzonych nad podziemną konstrukcją Mennica Legacy Tower, na placu budowy wylane zostało blisko 30 000 ton betonu, a zbrojenia fundamentów pochłonęły ponad 1 000 ton stali. Z takiej samej ilości betonu można wykonać słup wysokości 80 metrów o podstawie pełnowymiarowego boiska do piłki siatkowej lub ułożyć chodnik o szerokości 2 metrów, prowadzący z centrum Warszawy do Łodzi.

Za projekt architektoniczny Mennica Legacy Tower odpowiada renomowana pracownia architektoniczna Goettsch Partners z Chicago, która na swojego lokalnego partnera wybrała uznane biuro projektowe Epstein. Inwestycja powstaje zgodnie z wymogami międzynarodowego certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie przynajmniej „Excellent”. Oprócz eleganckiej, przeszklonej elewacji, budynek wyróżni najwyższa jakość wykończenia wnętrz, w tym lobby recepcyjnego oraz powierzchni wspólnych.

Mennica Legacy Tower połączy wyjątkową architekturę, funkcjonalność i najwyższej jakości materiały wykończeniowe. W obu budynkach kompleksu zastosowane zostaną najnowsze rozwiązania technologiczne zwiększające ciągłość i niezawodność pracy systemów budynku jak i polepszające bezpieczeństwo najemców. Budynki będą w pełni dostosowane do obecnych potrzeb i wymagań najemców w zakresie elastyczności aranżacji powierzchni, bezpieczeństwa i komfortu pracy. Najemca będzie mógł, między innymi, zarządzać systemami na przestrzeni najmu za pomocą telefonu komórkowego.

open