1. Home
  2. Bez kategorii
  3. BUDOWA WEST STATION II WESZŁA W DECYDUJĄCĄ FAZĘ
BUDOWA WEST STATION II WESZŁA W DECYDUJĄCĄ FAZĘ
0

BUDOWA WEST STATION II WESZŁA W DECYDUJĄCĄ FAZĘ

0

Budowa drugiego biurowca przy dworcu Zachodnim w Warszawie osiągnęła już stan surowy. Po zakończeniu montażu szklanej elewacji, wewnątrz budynku ruszyły prace wykończeniowe.

W West Station II znajduje się 38 000 mkw. powierzchni biurowej do wynajęcia. W budynku o kształcie litery „U” pracować będzie nawet 4 tys. osób. Otwarcie nastąpi we wrześniu tego roku.

Pod koniec lutego zakończono budowę konstrukcji budynku West Station II, na której zawisła tradycyjna wiecha. Ukończono też montaż elewacji składającej się z 4 500 szklanych paneli, z których najcięższe ważą około 420 kg. W czasie najbardziej intensywnych robót na budowie West Station II pracowało jednocześnie nawet pół tysiąca osób wspomaganych przez cztery żurawie, a kolejne piętra budynku rosły w tempie jednej kondygnacji na tydzień. Do połowy kwietnia zdemontowane zostaną ostatnie dwa żurawie, a z budynku zniknie rusztowanie.

– Już teraz wyprzedzamy założony harmonogram. W najbliższych miesiącach trwać będą prace wykończeniowe, a na przełomie maja i czerwca uruchomimy instalacje budynkowe. Większość procedur związanych z odbiorem West Station II przez odpowiednie służby nastąpi w czasie letnich wakacji. Gotowy biurowiec planujemy oddać do użytku w III kwartale roku – mówi Jan Hübner, Country Construction Officer w HB Reavis Construction.

Wkrótce w West Station II rozpocznie się układanie podłóg, montaż podwieszanych sufitów oraz aranżacja poszczególnych pięter dla przyszłych najemców. Podłogę lobby recepcyjnego ozdobi indyjski granit, a jego ściany wykończone zostaną z wykorzystaniem drewna i corianu – mieszanki żywicy akrylowej oraz naturalnych minerałów. Na 10. piętrze powstają też dwa tarasy z widokiem na panoramę Warszawy dla pracowników mieszczących się tu firm. W obu holach windowych zamontowanych zostanie po pięć wind zapewniających szybki dostęp na każdą z 14 nadziemnych kondygnacji budynku.

Każde piętro West Station II to około 2,5 tys. mkw. powierzchni biurowej. W zależności od sposobu aranżacji może tu pracować nawet 4 tys. osób. Do ich dyspozycji będzie 500 miejsc parkingowych dla aut oraz 100 dla rowerów w podziemnym garażu, w którym także trwają już prace wykończeniowe i malowane jest oznakowanie. Dzięki sąsiedztwu dworca Zachodniego pracownicy zyskają też łatwy dostęp do większości stołecznych środków komunikacji.

West Station to wspólny projekt HB Reavis, PKP S.A. oraz Xcity Investment zlokalizowany przy Alejach Jerozolimskich – składa się z dwóch budynków klasy A (pierwszy oddany do użytku jesienią zeszłego roku) oferujących łącznie około 68 000 mkw. powierzchni do wynajęcia. West Station posiada certyfikat ekologiczny BREEAM Interim na poziomie „Excellent”.