1. Home
  2. Bez kategorii
  3. FEDERICO TONETTI – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2016
FEDERICO TONETTI – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2016
0

FEDERICO TONETTI – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2016

0

Federico Tonetti – Prezes Zarządu LafargeHolcim w Polsce. Z Grupą Lafarge związany jest od 2008 roku, kiedy objął stanowisko menedżera ds. strategii. W 2010 roku został dyrektorem generalnym ds. betonu w Europie Centralnej i Wschodniej. Od 2012 roku był odpowiedzialny za linię produktową betonu w Polsce. Funkcję Prezesa Zarządu LafargeHolcim w Polsce pełni od 2014 roku.

Z pochodzenia jest Włochem. Studiował we Włoszech i w Hiszpanii. Ukończył studia MBA w Instituto de Empresa w Madrycie oraz studia na kierunku Business Administration na Uniwersytecie Bocconi w Mediolanie.

Ma 44 lata. Porozumiewa się w sześciu językach, między innymi po polsku. Jest menedżerem z bogatym doświadczeniem w międzynarodowym środowisku. Zanim dołączył do Lafarge w latach 1999-2008 pracował między innymi dla firm takich jak Legrand, Pirelli Energy Cables & Systems oraz Bain & Company w Mediolanie, Berlinie i Paryżu.

Sam siebie określa mianem „menedżera zmiany” o silnym charakterze i umiejętnościach przywódczych, który potrafi zachowywać się jak przedsiębiorca w środowisku korporacyjnym.

W 2016 roku został wyróżniony przez Klub Sportowa Polska statuetką w kategorii “Budowniczy Polskiego Sportu” za działanie na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej i krzewienia sportu wśród dzieci, młodzieży i społeczności lokalnych.

W tym samym roku został również uhonorowany tytułem Polskiego Herkulesa przyznawanym przez magazyn Builder osobom, które znacząco wpływają na rozwój branży budowlanej w Polsce.

Jest żonaty oraz ma dwóch synów, 5 lat i 2,5 roku.