Home Bez kategorii ALEKSANDER TRUSZCZYŃSKI – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2016
ALEKSANDER TRUSZCZYŃSKI – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2016
0

ALEKSANDER TRUSZCZYŃSKI – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2016

0

Aleksander Truszczyński jest absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego (Wydział Ekonomiczny), na którym studiował w latach 1987-1992. Ukończył również Podyplomowe Studia Podatkowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (1996) oraz studia MBA w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu (współpracującej z Helsinki School of Economics).

Karierę zawodową zaczynał w Zakładach Chemicznych Police S.A. Następnie pracował w Banku Inicjatyw Gospodarczych oraz Pomorskim Banku Kredytowym. Ponadto w latach  1995-1997 pełnił funkcje Przewodniczącego Rady Nadzorczej spółki  Eltra S.A. oraz członka Rady Nadzorczej firmy Alka S.A. w Słupsku. Od roku 1997 zajmował stanowisko Dyrektora ds. Ekonomiczno-Finansowych  w  firmie Baltcolor Zakłady Chemiczne S.A., a następnie w latach 1998-2001 Dyrektora ds. Finansowych i Administracyjnych w firmie Tikkurila Polska Sp. z o.o. Od roku 2001 na stanowisku Dyrektora Finansowego i Wiceprezesa Zarządu w Tikkurila Polska S.A., dodatkowo od 2005 roku członek Rady Nadzorczej PPHU Polifarb Sp. z o.o. w Gliwicach. Od lutego 2014 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu i Dyrektora Zarządzającego Tikkurila Polska S.A.

Prowadzona przez Aleksandra Truszczyńskiego spółka uzyskuje świetne wyniki, do tego zdobywa liczne nagrody i wyróżnienia, a oferowane przez nią produkty cieszą się uznaniem konsumentów. Tylko w minionym roku spółka była wielokrotnie nagradzana za wysoką jakość swych produktów, m.in. Tytułem Marki Wysokiej Reputacji Premium Brand, Złotym i Srebrnym Laurem Konsumenta czy nagrodą Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji S.A. za produkowanie i promowanie wyrobów przyjaznych dla środowiska. Spółka otrzymała również tytuł „Solidnego Pracodawcy”, zaś jej działania na rzecz społeczności lokalnej zostały nagrodzone prestiżowym tytułem „Dobroczyńcy Roku”. Sam Aleksander Truszczyński w 2016 roku, w plebiscycie organizowanym przez regionalny tygodnik „Obserwator Lokalny” zdobył główną nagrodę i tytuł „Człowieka Roku”.

Prywatnie: żonaty, dwóch synów: Aleksander 20 lat i Tomasz 18 lat. Zainteresowania: ogród, siatkówka.

 

open