1. Home
  2. Bez kategorii
  3. POLBRUK LUMIA – NOWOŚĆ, KTÓRA ROZŚWIETLI PRZESTRZEŃ
POLBRUK LUMIA – NOWOŚĆ, KTÓRA ROZŚWIETLI PRZESTRZEŃ
0

POLBRUK LUMIA – NOWOŚĆ, KTÓRA ROZŚWIETLI PRZESTRZEŃ

0

Firma Polbruk, krajowy lider w swojej branży, wprowadza do sprzedaży kostkę betonową, której nawierzchnia świeci po zmroku. Spektakularny efekt to zasługa kruszywa z dodatkiem luminoforów, którego użyto do produkcji produktu. Jakie jest zastosowanie Polbruk Lumia?

Polbruk Lumia to pierwsza na rynku kostka betonowa, która wykazuje zdolność luminescencji. Za dnia nie wyróżnia się niczym szczególnym od innych oferowanych produktów, jest monochromatyczna, charakteryzuje się właściwą dla betonu trwałością i wysoką odpornością na obciążenia. Jednak w nocy, ułożona z kostki nawierzchnia, świeci się niebieskim światłem. Co istotne, kostka jest samowystarczalna tzn., że do świecenia nie potrzebuje dodatkowego źródła energii, co czyni z niej przełomowy, ekologiczny produkt budowlany. Jak to możliwe?

Kostka Polbruk Lumia zawiera specjalne substancje syntetyczne – luminofory, które pochłaniają energię w dzień, a w nocy emitują ją w postaci światła. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie wyjątkowo dekoracyjnych aranżacji, zyskujących magiczną aurę po zmroku. Z kolei wszystkie miejskie chodniki i ciągi komunikacyjne wykonane przy użyciu produktu będą bardziej bezpieczne zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów.

Produkt również porządkuje przestrzeń i powinien być wykorzystany w celu czytelnego oddzielenia dróg dla ruchu samochodowego od rowerowego czy pieszego.

Polbruk Lumia
Wymiary: 10 x 20 cm; grubość: 6 cm
Dostępne kolory: biały, stalowy, bazaltowy
Powierzchnia gładka, bez fazy
Cena: 5,80 zł netto / sztukę

polbruk_lumia_dzien_noc1