Home Bez kategorii POSZERZAMY ZAKRES
POSZERZAMY ZAKRES
0

POSZERZAMY ZAKRES

0

W związku z dynamicznym rozwojem i podążaniem za innowacyjnymi rozwiązaniami Budner S.A. zmienił z początkiem 2017 roku nazwę na Fundamental Group S.A. Profil firmy zostanie uzupełniony o dodatkowe działania strategiczne, które mają sprzyjać szybszemu i dalszemu rozwojowi Spółki. Komentuje Leszek Stankiewicz, Wiceprezes Fundamental Group.

Firmą kieruje dotychczasowa kadra menedżerska, która od kilkunastu lat tworzyła historię sukcesu Budner S.A. Bez zmian pozostaje także organizacja i wykwalifikowana kadra pracownicza, która stanowi największą wartość Spółki.

Fundamental Group będzie kontynuować rozwój i działalność firmy w dotychczasowych obszarach, koncentrując się̨ na świadczeniu usług generalnego wykonawstwa robót kubaturowych, z których Spółka była do tej pory znana i ceniona na rynku budowlanym. Ponadto firma ma określone plany dalszego rozwoju struktura docelowa jest tak zdefiniowana, aby finalnie zadebiutować na GPW do końca 2018 roku.

Zdobywanie nowych i skomplikowanych technologicznie kontraktów ma się udać poprzez wdrożenie nowej strategii rozwoju, opartej na doświadczonej kadrze będącej fundamentem mocnego zespołu. Rozszerzenie działalności w obszarze przemysłowym jest działaniem strategicznym. Firma planuje także prężnie się rozwijać w nowych segmentach rynku, stawiając m.in. na budownictwo inwestycyjne. Fundamental Group S.A. stanie się̨ holdingiem inwestycyjnym, który poza podstawową działalnością̨ będzie także zajmował się̨ działalnością̨ inwestycyjną nieruchomości przeznaczonych na sprzedaż̇ oraz wynajem. W Polsce powstaje coraz więcej obiektów z mikroapartamentami i mieszkaniami na wynajem. Ten rynek z pewnością będzie się rozwijał, zwłaszcza że mikroapartamenty mogą stanowić dobrą lokatę kapitału, zapewniającą atrakcyjną stopę zwrotu. W naszym kraju jest to dopiero nowy rynek, ale wzbudza on ogromne zainteresowanie wśród zagranicznych inwestorów. Dlatego Spółka stawia właśnie na tę niszę, chcąc rozwijać określone produkty. Będzie to na pewno projekt długoterminowy, ale z pewnością rozwojowy. Udział w tym sektorze jest strategią firmy na przyszłość Fundamental Group będzie walczyć o pozycję w branży, rozwijając projekty wykończonych mieszkań na wynajem, realizowanych w układzie „Design and build”. Firma ma także w planach budowę sieci akademików komercyjnych w pierwszym etapie dwóch w Warszawie oraz jednego w Krakowie. Mimo że w Polsce pokutuje przywiązanie do własności, to młoda generacja ludzi na rynku pracy jest już bardziej mobilna stąd też coraz bardziej popularne na rynku nieruchomości akademiki czy też mieszkania na wynajem. Ich przewagą jest korzystna cena i brak ryzyka przy zaciąganiu kredytów mieszkaniowych. Te modele w Europie bardzo dobrze się sprawdzają, dlatego teraz czas na Polskę.

Warto podkreślić, że naszym klientom służymy wsparciem merytorycznym co do wyboru optymalnych rozwiązań zmniejszających koszty lub podnoszących jakość w ramach założonej ceny. Posiadamy unikalne doświadczenie w zakresie realizacji inwestycji w gęstej zabudowie miejskiej, dzięki któremu prace budowlane realizowane są szybko i sprawnie, z minimalną uciążliwością dla sąsiadów. Są to zazwyczaj projekty o nietypowych i nowoczesnych rozwiązaniach oraz o wysokim standardzie wykonania.

Ponadto ważnym elementem strategii Fundamental Group jest poszerzenie zakresu działalności firmy o sektor infrastrukturalny, który stopniowo rozwijamy od 2016 roku.


Leszek Stankiewicz
Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Bankowość. W 2003 roku ukończył studia doktoranckie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Od roku 2012 Dyrektor Finansowy w firmie BUDNER S.A. Odpowiedzialny za wdrożenie w spółce zintegrowanego systemu ERP oraz systemu rachunkowości zarządczej. Od roku 2013 Wiceprezes Zarządu BUDNER S.A., obecnie Fundamental Group S.A.

open