1. Home
  2. Bez kategorii
  3. FIRMY SIEMENS I BENTLEY SYSTEMS ROZWIJAJĄ STRATEGICZNE PARTNERSTWO, W TYM WSPÓLNE PRZEDSIĘWZIĘCIA INWESTYCYJNE
FIRMY SIEMENS I BENTLEY SYSTEMS ROZWIJAJĄ STRATEGICZNE PARTNERSTWO, W TYM WSPÓLNE PRZEDSIĘWZIĘCIA INWESTYCYJNE
0

FIRMY SIEMENS I BENTLEY SYSTEMS ROZWIJAJĄ STRATEGICZNE PARTNERSTWO, W TYM WSPÓLNE PRZEDSIĘWZIĘCIA INWESTYCYJNE

0

EXTON, Pensylwania, U.S.A. – 10 listopada, 2016 r. – Firmy Siemens i Bentley Systems ogłosiły, że sformalizowały umowę o partnerstwie strategicznym, która ma rozwinąć ich działalność przez przyspieszenie cyfryzacji w celu rozwoju realizacji projektów infrastrukturalnych i zwiększenia wydajności majątku trwałego w uzupełniających się obszarach biznesowych.

Firmy Siemens i Bentley Systems początkowo zainwestują co najmniej 50 milionów Euro w opracowanie wspólnych rozwiązań mających poszerzyć ich oferty dla branż infrastrukturalnej i przemysłowej z korzyścią dla klientów końcowych. Prace te w unikalny sposób wykorzystają nowe usługi w chmurze dla wspólnego środowiska danych w celu połączenia odpowiednich cyfrowych modeli inżynierskich oferowanych przez każdą z firm. Ponadto firma Siemens pozyskała akcje firmy Bentley o wartości około 70 milionów Euro na mocy firmowego programu, który będzie trwał do czasu, gdy akcje firmy Bentley Systems będą notowane na giełdzie.

Firmy Siemens i Bentley Systems już w przeszłości uzupełniały swoje portfolio przez nabywanie licencji na technologię drugiej z tych firm w celu zapewniania rozwiązań w działach Digital Factory i Process Industries & Drives, w których odpowiednie oferty oprogramowania były już zintegrowane. Na przykład oprogramowanie firmy Bentley do modelowania rzeczywistości zostało włączone do oprogramowania Process Simulate firmy Siemens w celu wykorzystania chmur punktów uzyskanych dzięki skanowaniu laserowemu w modelowaniu rzeczywistego kontekstu terenów poprzemysłowych. Producent z branży samochodowej Turnkey Manufacturing Systems (TMS) pomyślnie zastosował innowacyjne możliwości chmur punktów do stworzenia „cyfrowego bliźniaka” swojej linii produkcyjnej w celu znacznego rozszerzenia procesów planowania i walidacji, co oszczędza czas i redukuje koszty.

Nowe przedsięwzięcia inwestycyjne zaangażują praktycznie wszystkie działy firmy Siemens. Dużą korzyść będzie stanowiło gromadzenie informacji z rozwiązań firmy Siemens za pomocą uzupełniających aplikacji firmy Bentley do modelowania projektowego, modelowania analitycznego, modelowania budowlanego i modelowania wydajności majątku trwałego. Dzięki temu zintegrowane i dostępne cyfrowe modele inżynierskie, takie jak „cyfrowy bliźniak”, przeglądane za pomocą realistycznego interfejsu 3D, umożliwią bezprecedensową wydajność operacyjną, widoczność i niezawodność. Prace te w wyjątkowy sposób połączą cyfrowe modele inżynierskie: fizyczne modele inżynierskie w kontekście rzeczywistości fizycznej 3D w oprogramowaniu firmy Bentley oraz odpowiednie funkcjonalne modele inżynierskie 2D w rozwiązaniach firmy Siemens.

Firmy Siemens i Bentley Systems ustaliły możliwości współpracy w zakresie energetyki, technologii budowlanej i mobilności, gdzie każda z firm może wykorzystać swoją odpowiednią technologię i doświadczenie branżowe, aby wnieść na rynek nową wartość biznesową. Na przykład aplikacje firmy Bentley do modelowania 3D i analizy konstrukcji infrastrukturalnego i przemysłowego majątku trwałego uzupełniają rozwiązania firmy Siemens i jej niezrównane doświadczenie związane z wydajnością energetyczną i automatyzacją. Firmy Siemens i Bentley Systems zapewnią swoim klientom oprogramowanie drugiej z firm w celu dostarczenia im kompletnych rozwiązań, aby usprawnić wydajność ich procesów i majątku trwałego dzięki symulacjom i wirtualnemu przekazywaniu do eksploatacji. Prace badawczo-rozwojowe skorzystają z zaangażowania firm Siemens i Bentley Systems na rzecz otwartości i efektywności wymiany danych oraz je rozszerzą.

Klaus Helmrich, członek zarządu spółki Siemens AG, powiedział „Ten ruch jeszcze bardziej rozszerza nasz branżowy ekosystem oprogramowania z oprogramowania 2D do 3D, co z kolei przenosi portfolio oprogramowania systemowego z naszej oferty Digital Enterprise w nowy wymiar. Ściśle realizujemy naszą wizję „cyfrowego bliźniaka”, od etapu planowania wirtualnego po rzeczywisty produkt dla naszych klientów, którzy sami rozwijają cyfryzację w swoich łańcuchach wartości. Niezależność firmy Bentley Systems, historia jej działalności w zakresie efektywności wymiany danych oraz oprogramowania inżynierskiego do projektowania czyni z niej idealnego partnera w tym przedsięwzięciu”.

Prezes firmy Bentley Systems, Greg Bentley, powiedział „Tylko z firmą Siemens mogliśmy tak zdecydowanie współpracować w zakresie wykorzystania „Przemysłowego Internetu Rzeczy” do cyfrowych modeli inżynierskich dla operacji wizualnych i dla wydajności infrastrukturalnego majątku trwałego. Biorąc pod uwagę naszą długą historię współdzielenia uzupełniających się technologii, bardzo cieszymy się faktem, że możemy wnieść tak duży wkład w pozycję firmy Siemens w zakresie cyfryzacji przemysłowej”.

Siemens AG (Berlin i Monachium) to globalna potęga technologiczna, która od ponad 165 lat kojarzy się z doskonałością inżynierską, innowacyjnością, jakością i niezawodnością. Firma działa w ponad 200 państwach, koncentrując się na obszarach wydajności energetycznej, automatyzacji i cyfryzacji. Firma Siemens, będąca jednym z największych na świecie producentów energooszczędnych i oszczędzających zasoby technologii, jest największym producentem morskich turbin wiatrowych, wiodącym dostawcą turbin gazowych i parowych do wytwarzania energii, dużym dostawcą rozwiązań do przesyłania energii i pionierem w zakresie rozwiązań infrastrukturalnych jak i pionierem w automatyzacji, napędów i oprogramowania dla przemysłu. Firma jest również wiodącym dostawcą urządzeń do obrazowania medycznego – takich jak komputerowe systemy do tomografii i rezonansu magnetycznego – i liderem w zakresie diagnostyki laboratoryjnej rozwiązań IT dla klinik. W roku fiskalnym 2015, który zakończył się 30 września 2015 roku, firma Siemens wygenerowała przychody w wysokości 75,6 miliardów Euro i odnotowała dochód netto w wysokości 7,4 miliarda Euro. Pod koniec września 2015 roku firma zatrudniała około 348 000 pracowników na całym świecie. Dodatkowe informacje dostępne są pod adresem www.siemens.com.

Firma Bentley Systems jest światowym liderem specjalizującym się w dostarczaniu architektom, inżynierom, geodetom, konstruktorom oraz zarządcom infrastruktury kompleksowych rozwiązań w zakresie oprogramowania wspierającego rozwój infrastruktury. Użytkownicy rozwiązań firmy Bentley mogą korzystać z mobilności informacji w wielu dziedzinach i w całym cyklu eksploatacji infrastruktury, by zwiększyć efektywność projektów i aktywów. Rozwiązania firmy Bentley obejmują aplikacje MicroStation do projektowania i modelowania infrastruktury, ProjectWise do współpracy w ramach zintegrowanych projektów oraz usługi operacyjne AssetWise do eksploatacji zasobów infrastrukturalnych – wszystkie wspierają szerokie portfolio zgodnych operacyjnie aplikacji i są uzupełniane specjalistycznymi usługami świadczonymi na całym świecie. Założona w 1984 r. firma Bentley ma ponad 3000 pracowników w 50 krajach świata, ponad 600 milionów dolarów rocznych przychodów, a od 2009 r. zainwestowała ponad miliard dolaróww badania, rozwój i przejęcia. Dodatkowe informacje na temat firmy Bentley dostępne są pod adresem www.bentley.com.