Home Bez kategorii CEMEX POLSKA WSPIERA KOBIETY W RAMACH LEAN IN STEM
CEMEX POLSKA WSPIERA KOBIETY W RAMACH LEAN IN STEM
0

CEMEX POLSKA WSPIERA KOBIETY W RAMACH LEAN IN STEM

0

Kobiecy podwieczorek technologiczny już dziś – 20 października. Kobiet w obszarach technicznych, technologicznych czy w naukach ścisłych i w innowacjach jest ciągle niewiele. Dużo mówi się o wartości, jaką dają różnorodne pod względem płci zespoły, jednak do stanu równowagi nadal daleko. CEMEX Polska jest w gronie firm, które chcą to zmienić. Od tego roku firma jest członkiem programu Lean in STEM – inicjatywy zachęcającej i wspierającej kobiety do obierania technologicznych i ścisłych kierunków studiów i kariery.

Według raportu „Potencjał kobiet dla branży technologicznej” zatrudnienie kobiet w tej branży w Polsce wynosi ok. 27 %, co oznacza wzrost o ok. 6 % w porównaniu z kilkoma ostatnimi latami. 26 % w zarządach firm tej branży stanowią kobiety (wzrost o 11 %)∗.

Aby kobiety były szerzej reprezentowane w obszarach technicznych i technologicznych ważne jest, by młode dziewczyny zaczęły świadomie wybierać techniczne i ścisłe kierunki w edukacji i przyszłej karierze. Lean In STEM (STEM =Science, Technology, Engineering, Mathematics), to inicjatywa dedykowana młodym kobietom: gimnazjalistkom, studentkom, a także absolwentkom i doktorantkom.

Program Lean in STEM składa się z kliku elementów, m.in. Podwieczorków Technologicznych.
Są to spotkania w firmach technologicznych dla dziewczyn zainteresowanych nowymi technologiami i karierą w tej branży (studentki, absolwentki, programistki i pasjonatki). Podczas spotkań dziewczyny będą miały okazję poznać interesujące kobiety pracujące w goszczących firmach – posłuchać historii ich kariery, zadać pytania.

20 października zapraszamy studentki i doktorantki wydziałów technicznych i ścisłych na Kobiecy Podwieczorek Technologiczny w siedzibie CEMEX Polska do  Wytwórni Betonu Towarowego w Warszawie. Będzie to okazja do poznania inżynierek pracujących w CEMEX, a także odwiedzenia laboratorium. Każda uczestniczka otrzyma też betonowy gadżet.

Zapraszamy do śledzenia Facebooka Budujemy lepszą przyszłość, gdzie na bieżąco CEMEX informuje m.in. o wydarzeniach realizowanych w związku z udziałem w Lean In STEM. Więcej o programie można przeczytać na stronie: leaninstem.pl a także na Facebooku.

2

 

 

∗ Raport Badawczy „Potencjał kobiet dla branży technologicznej” (wrzesień 2015 r.)

 

open