1. Home
  2. Bez kategorii
  3. DO PRACY W KAŻDYCH WARUNKACH
DO PRACY W KAŻDYCH WARUNKACH
0

DO PRACY W KAŻDYCH WARUNKACH

0

Wyjątkowo trwałe i skuteczne w walce z najbardziej uporczywymi zabrudzeniami w branży budowlanej.  Do 31 lipca 2016 wybrane urządzenia wysokociśnieniowe z podgrzewaniem wody objęte są promocją „Czysty profesjonalizm”.

HDS 5/13 U

Urządzenie wysokociśnieniowe HDS 5/13 U to przedstawiciel nowej klasy urządzeń „Upright” o zwartej, pionowej konstrukcji. Dzięki swoim kompaktowym wymiarom zawdzięcza wyjątkową zwrotność i łatwość transportu, mianowicie potrzeba mniej siły by urządzenie mogło pokonać progi czy schody. Dzięki dużym kołom urządzenie sprawnie porusza się nawet na nieutwardzonej nawierzchni. Uchwyty na wyposażenie w tylnej części obudowy pozwalają na wygodne przechowywanie lancy i kabla zasilającego.

Dzięki możliwości podgrzewania wody do temperatury 80°C, w połączeniu ze środkiem czyszczącym, przy pomocy urządzenia można skutecznie usunąć nawet wyjątkowo uciążliwe zabrudzenia. Urządzenie zużywa przy tym niewielkie ilości wody i paliwa do jej podgrzewania, co gwarantuje ekonomiczną eksploatację.

Duży filtr wody zamontowany w miejscu doprowadzania wody można łatwo wymontować i oczyścić. Dzięki temu jeszcze skuteczniej chroni pompę przed zanieczyszczeniem wody. Ważną zaletę stanowi system AVS zapobiegający skręcaniu się węża wysokociśnieniowego oraz wyłącznik ciśnieniowy, który po zwolnieniu spustu pistoletu automatycznie wyłącza pompę.

Urządzenie to jest idealne dla mniejszych firm budowlanych. Doskonale sprawdzi się w usuwaniu typowych zanieczyszczeń spotykanych na placu budowy, takich jak cement czy beton oraz wszelkiego rodzaju smary i inne tłuste zabrudzenia. Jest ono skuteczne w usuwaniu zabrudzeń dzięki wydatkowi wody na poziomie 500 litrów na godzinę.

HDS 6/14 – 4C

Urządzenie klasy kompakt jest wyjątkowo poręczne i łatwe w obsłudze. Posiada zintegrowane zbiorniki na paliwo i środek czyszczący, wbudowany uchwyt na wąż/przewód, schowek na akcesoria oraz podwozie „Jogger”. Konstrukcja typu Jogger z dużymi kołami gumowymi i kółkiem samonastawnym z przodu sprawia, że urządzenie jest bardzo mobilne i bez trudu pokonuje przeszkody takie jak na przykład krawężniki.

Maszyna wyposażona jest w nowoczesny tryb eco!efficiency, który sprawia, że urządzenie jest zarówno oszczędne jak i przyjazne środowisku nawet podczas długotrwałego użytkowania. Tryb ten redukuje zużycie paliwa i emisję CO2 o 20 proc. Przechowywanie urządzenia jest wyjątkowo łatwe dzięki licznym udogodnieniom m.in. urządzenie posiada zamykaną przegrodę na akcesoria, wyposażony jest w zintegrowane zaczepy do kabli i mocowania lancy.

Urządzenie posiada trwały 4-biegunowy, silnik elektryczny chłodzony wodą. System tłumienia drgań SDS redukuje pulsacje ciśnienia w układzie wysokociśnieniowym. Monitoring temperatury spalin wyłącza silnik po przekroczeniu 300°C zapewniając bezpieczeństwo użytkowania. System Easy Press wpływa na zmniejszenie siły nacisku na spust pistoletu wysokociśnieniowego przez co osoba obsługująca urządzenie nie męczy się i może pracować komfortowo. Dodatkową zaletą jest Servo Control, pierścień umożliwiający regulację wydatku wody bezpośrednio na pistolecie.

Doskonale sprawdzi się w średniej wielkości firmach budowlanych. Sprawnie usunie wszelkie typowe zabrudzenia spotykane w tej branży. Dzięki zastosowaniu dyszy Power urządzenie poradzi sobie z każdym – nawet najbardziej uporczywym brudem.

HDS 10/20-4M

Mocne urządzenie należące do klasy średniej również jest wyposażone w tryb eco!efflciency, który poprzez optymalizację cykli pracy kotła wpływa na zmniejszenie zużycia paliwa o 20 procent.  Duży, zintegrowany filtr wody chroni niezawodnie pompę wysokociśnieniową przed zanieczyszczeniami.

Nowy system podawania środków zmiękczających wodę zabezpiecza urządzenie przed podaniem niewłaściwie dobranego środka (urządzenie identyfikuje go za pomocą specjalnego chipu zamontowanego w butelce). Pokrętło umożliwia łatwe i precyzyjne dozowanie środka czyszczącego z obu zbiorników w zależności od bieżącego zapotrzebowania. W pozycji „0” przez system ciśnieniowy płynie czysta woda. Kontrolki na tablicy sygnalizują m.in. poziom oleju, paliwa, środka zmiękczającego wodę czy brak jednej fazy, znacznie ułatwia to obsługę urządzenia. Czujnik temperatury spalin wyłącza silnik przy temperaturze przekraczającej 300°C, zapewniając bezpieczeństwo użytkownikowi. Bezawaryjną i bezpieczną pracę zapewnia system tłumienia drgań SDS, który redukuje pulsacje ciśnienia w układzie wysokociśnieniowym urządzenia.

Zintegrowany bęben na wąż zapewnia wygodne i bezpieczne jego przechowywanie (wąż długości 20 m). Maszynę napędza mocny trójfazowy silnik chłodzony powietrzem. Jest to doskonały wybór dla dużych firm budowlanych, gdzie potrzeba mocnego, trwałego a jednocześnie skutecznego urządzenia.