1. Home
  2. Bez kategorii
  3. WIŚNIOWSKI SPEŁNIA DZIECIĘCE MARZENIA
WIŚNIOWSKI SPEŁNIA DZIECIĘCE MARZENIA
0

WIŚNIOWSKI SPEŁNIA DZIECIĘCE MARZENIA

0

Tysiące dzieci w Polsce spędza dzieciństwo w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Choć każde z nich ma różne potrzeby i pragnienia, ich główne marzenie to poczucie miłości i bezpieczeństwa, które pozwolą im z radością kroczyć w dorosłość. Firma WIŚNIOWSKI postanowiła choć w części spełnić to marzenie. 

Firma WIŚNIOWSKI postanowiła wpłynąć na poprawę sytuacji dzieci w domach dziecka i wesprzeć ośrodki opiekuńcze w spełnianiu ich najważniejszej misji. Bezpieczeństwo to jedna z kluczowych dewiz wpisanych w działalność firmy. Jako największy polski producent bram, drzwi i ogrodzeń firma codziennie zapewnia bezpieczeństwo w milionach domów w całej Europie.

Wykorzystując swoje produkty oraz doświadczenie, firma WIŚNIOWSKI zdecydowała się pomóc w zapewnieniu bezpiecznej przestrzeni wokół domów dziecka, by były one miejscem dającym jak najwięcej radości. Tak powstał konkurs „Spełnij Marzenie o Bezpieczeństwie”. Nagrodami w konkursie stały się bramy, drzwi i ogrodzenia marki WIŚNIOWSKI o łącznej wartości 330 tys. złotych.

Do udziału w konkursie firma WIŚNIOWSKI zaprosiła ponad 1000 placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego kraju. Zadaniem uczestników było stworzenie dowolną techniką pracy artystycznej, w której uzasadniliby, dlaczego to właśnie ich ośrodek powinien zostać wyposażony w bramę, drzwi lub ogrodzenie marki WIŚNIOWSKI. Do konkursu wpłynęło ponad 80 prac – filmowych, muzycznych, plastycznych i literackich. Spośród nich komisja konkursowa wybrała 11 zwycięzców. Laureatami konkursu zostały placówki z: Bydgoszczy, Jarosławia, Krakowa, Krzydliny Małej, Kutna, Kuźni Raciborskiej, Lulemina, Miąsowej, Nowego Sącza, Pleszewa i Skopania.

Wspólnymi siłami

Do udziału w akcji zgłosili się partnerzy handlowi marki WIŚNIOWSKI, oferując wykonanie montażu nagród w ramach działań charytatywnych. Po ich stronie leżało również wykonanie pomiarów w placówkach i przygotowanie do montażu często trudnego terenu. Tego zadania w poszczególnych ośrodkach podjęły się firmy: Pantera z Kobylnicy, Avis z Mielca, Zakład Produkcji Siatki Ogrodzeniowej z Psar, HAN-BUD z Krakowa, Ambram z Torunia, Dom Clar z Kędzierzyna Koźla, CEZAB z Ostrowa Wielkopolskiego, WOLBUD z Kielc, HILAK z Tomaszowa Mazowieckiego, STA z Rzeszowa i PODHALE z Nowego Sącza.

Większość domów dziecka zdecydowała się w ramach nagrody na wymianę ogrodzenia. Niekiedy usunięcie bardzo zniszczonych, starych płotów wymagało ciężkich prac ziemnych. Mimo to partnerzy marki WIŚNIOWSKI podjęli się wyzwania.

– Cieszy nas zaangażowanie naszych partnerów, którzy zechcieli dać coś od siebie lokalnej społeczności. Fakt ten pokazuje kolejny, ważny wymiar naszej akcji – wymiar integracyjny. To niezwykle budujące, że tak chętnie zgłaszali swój udział w akcji. Razem spełnimy marzenie dzieci o bezpieczeństwie – podsumowuje Katarzyna Świderska, dyrektor marketingu firmy WIŚNIOWSKI.

Pierwsze marzenia już zostały spełnione. Bezpiecznym otoczeniem cieszą się dzieci z Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu, POW typu rodzinnego w Miąsowej oraz POW „Tęcza” w Kutnie.