1. Home
  2. DWA OBLICZA
  3. WYDARZENIA
  4. WEBINARIUM SPB #1 – MATERIAŁY I TECHNOLOGIE
WEBINARIUM SPB #1 – MATERIAŁY I TECHNOLOGIE
0

WEBINARIUM SPB #1 – MATERIAŁY I TECHNOLOGIE

0

W imieniu redakcji miesięcznika Builder oraz Stowarzyszenia Producentów Betonów zapraszamy na WEBINARIUM „DWA OBLICZA JEDNA PRZYSZŁOŚĆ BETONU KOMÓRKOWEGO I PREFABRYKACJI BETONOWEJ„ – Materiały i Technologie.

Webinarium jest pierwszym z trzech, które odbędą się w ramach II edycji konkursu „DWA OBLICZA, JEDNA PRZYSZŁOŚĆ”, organizowanego przez Stowarzyszenie Producentów Betonów oraz miesięcznik „Builder”. Finał konkursu odbędzie się w dniach 7-9 października 2024 r. podczas konferencji „SPB 2024”.

Webinarium #1: „Materiały i Technologie”

Termin: 8 grudnia 2023, godz. 11.00
online na platformie ZOOM


Webinarium ma charakter otwarty, odbędzie się w formule on-line na platformie Zoom. Zarejestruj się, a my wyślemy Ci link do wydarzenia, na kilka dni przed jego rozpoczęciem.


PROGRAM:

11.00 – 12.00

„Beton komórkowy – rozwiązanie do każdego rodzaju ścian”
 Robert Janiak, Product Manager, H+H Polska Sp.  o.o.
 Tomasz Rybarczyk, Product Manager w firmie SOLBET

12.00 – 13.00

„Prefabrykacja betonowa w budownictwie”
Szymon Wojciechowski, Kierownik Działu Badań i Rozwoju w Grupie PEKABEX
Mateusz Moczko, Manager ds. Inwestycji oraz Kierownik Handlowy, Betard Sp. z o.o.

PROWADZĄCY

mgr inż. Robert Janiak
Product Manager, współpracuje z H+H Polska od 2010 roku. Magister inżynier budownictwa – absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Poznańskiej oraz studiów podyplomowych organizowanych przez Akademię Leona Koźmińskiego w zakresie zarządzania i marketingu. Doświadczenie zawodowe rozpoczął w 1997 roku jako asystent projektanta konstrukcji budowlanych. Od 1998 roku nieprzerwanie przez 23 lata związany z firmami z banży produkcji materiałów budowlanych, m.in. Xella Polska (Ytong, Silka), Saint-Gobain (Rigips), TIM-EX (podłogi podniesione). Od 2014 odpowiedzialny za product management H+H Polska. Prywatnie pasjonat siatkówki, miłośnik dobrej lektury i filmu.

Tomasz Rybarczyk mgr inż. architekt, mgr inż. budownictwa
Rzeczoznawca budowlany, uprawniony do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej, uprawniony do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej Absolwent studiów dziennych na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej we Wrocławiu, studiów stacjonarnych na Wydziale Architektury Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie, podyplomowych studiów „Bezpieczeństwo budowli” na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, podyplomowego Studium Menedżerskiego na Kolegium Zarządzania i Finansów w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Doktorant na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Product manager w firmie SOLBET – największego producenta betonu komórkowego w Polsce. Praktyk w projektowaniu i na budowie, autor wielu projektów, opracowań i artykułów technicznych. Znawca materiałów budowlanych i technologii. Jego pasją jest architektura i budownictwo.

dr inż. Szymon Wojciechowski
Absolwent Politechniki Poznańskiej (studia magisterskie: Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska, specjalność konstrukcje budowlane i inżynierskie; studia doktoranckie: Wydział Inżynierii Lądowej i Transportu), Kierownik Działu Badań i Rozwoju w Grupie PEKABEX. W grupie PEKABEX zatrudniony od 2014 roku, realizujący w tym czasie swoje obowiązki zawodowe w zakresie projektowania konstrukcji prefabrykowanych, koordynacji prac projektowych oraz rozwoju produktów z asortymentu firmy.  Aktualnie do jego głównych obowiązków należy merytoryczne wsparcie pracowników Działu Badań i Rozwoju, optymalizacja i modyfikacja produktów z asortymentu firmy w zakresie rozwiązań konstrukcyjnych i procesów produkcyjnych, planowanie i nadzorowanie badań typu B+R w zakresie nowych rozwiązań konstrukcyjnych, współpraca z jednostkami naukowo-badawczymi, wsparcie działu projektowego w obliczeniach nietypowych rozwiązań, współtworzenie procesu wdrożenia nowych rozwiązań materiałowo-konstrukcyjnych od idei do seryjnej produkcji, obliczenia statyczne oraz tworzenie i weryfikacja modeli analitycznych dla zagadnień pozanormowych. Pełnił lub nadal pełni funkcje Kierownika B+R oraz Członka Kluczowego Personelu B+R w projektach badawczo-rozwojowych dofinansowywanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Jest autorem lub współautorem licznych publikacji naukowych oraz wzorów użytkowych i patentów.

mgr inż. Mateusz Moczko
Doktorant Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej. Specjalizuje się w ochronie, konserwacji oraz diagnostyce historycznych konstrukcji betonowych. Autor publikacji naukowych w tematyce konserwacji historycznych konstrukcji betonowych oraz artykułów branżowych w dziedzinie prefabrykacji budowlanej. Zawodowo związany z firmą Betard Sp. z o.o., w której pełni rolę Managera ds. Inwestycji oraz Kierownika Handlowego. W 2015 r. ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej. Po ukończeniu studiów odbył roczny staż w duńsko-amerykańskiej firmie Germann Instruments (Kopenhaga), zajmującej się produkcją oraz implementacją zaawansowanej aparatury do przeprowadzania nieniszczącej diagnostyki betonu.

CERTYFIKATY

Każdy uczestnik webinarium otrzyma specjalny imienny certyfikat potwierdzający udział w wydarzeniu.
Aby otrzymać certyfikat kliknij zarejestruj się oraz bądź obecny na webinarium 8.12.2023. Certyfikaty będą dostępne na platformie B4F, w zakładce „Moje certyfikaty”, w ciągu 14 dni po zakończonym wydarzeniu.