WARSZTATY BIM „KOORDYNACJA KIEDYŚ I DZIŚ”
Od papieru po cyfrowe budownictwo…
Jak wskazują badania, budownictwo w przeciwieństwie do wielu innych gałęzi gospodarki przez lata stało w technologicznym zastoju. Nadzieję na poprawę tej sytuacji przynosi od kilku już lat cyfryzacja procesu budowlanego, a w szczególności metodyka BIM wraz ze swoimi narzędziami do optymalizacji.
Unia Europejska, publiczne instytucje oraz świadomi deweloperzy coraz częściej forsują używanie metodologii BIM w procesie projektowym i budowy. Powinniśmy nie tylko podążać za regulacjami i nowymi wymaganiami rynku, ale również sami zauważać oczywiste korzyści płynące z transformacji cyfrowej. Szacuje się, że cały proces inwestycyjny z nowoczesnymi narzędziami cyfryzacji można przeprowadzić, oszczędzając do 33% kosztów oraz skrócić jego czas do 50%.
Czy nie warto zatem skorzystać z dobrodziejstw technologii? Na ten temat będziemy rozmawiać podczas nadchodzących warsztatów BIM.
Wydarzenie odbędzie się online, w poniedziałek 6 marca, o g. 14:00, na platformie ZOOM.
Podczas warsztatów:
- Omówimy rozwój cyfrowych narzędzi w projektowaniu,
- porozmawiamy o koordynacji – jak było i jak może być?
- Poznasz narzędzia do współpracy między modelami – Revit,
- nauczysz się modelowania i koordynacja w podziale na grupy,
- przećwiczysz koordynację modeli w chmurze – rozwiązania ACC,
- a na koniec podsumowanie i bonus!
Każdy zarejestrowany wcześniej uczestnik otrzyma imienny CERTYFIKAT, potwierdzający udział w warsztatach!
Aby aktywnie uczestniczyć w wydarzeniu koniecznie ZAINSTALUJ PROGRAMY:
- Autodesk Revit 2023 (wersja angielska) – rejestracja i instalacja wersji edukacyjnej na stronie www.autodesk.com/education/edu-software
- Autodesk AutoCAD 2023 (wersja angielska) – rejestracja i instalacja wersji edukacyjnej na stronie www.autodesk.com/education/edu-software
PROWADZĄCY
Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, laureat wielu konkursów architektonicznych i branżowych m.in. medalista mistrzostw świata Wordskills w konkurencji Cyfrowe Budownictwo. Swoje doświadczenie zdobywał w biurach projektowych w kraju i zagranicą realizując głównie projekty obiektów użyteczności publicznej w technologii BIM. Obecnie specjalizuje się w rozwiązaniach chmurowych i cyfryzacji procesu budowlanego.