1. Home
  2. WSPÓLNE
  3. BIM
  4. WARSZTATY BIM „KOORDYNACJA KIEDYŚ I DZIŚ”
WARSZTATY BIM „KOORDYNACJA KIEDYŚ I DZIŚ”

WARSZTATY BIM „KOORDYNACJA KIEDYŚ I DZIŚ”

0

Od papieru po cyfrowe budownictwo

 Jak wskazują badania, budownictwo w  przeciwieństwie do wielu innych gałęzi gospodarki przez lata stało w  technologicznym zastoju. Nadzieję na poprawę tej sytuacji przynosi od kilku już lat cyfryzacja procesu budowlanego, a  w  szczególności metodyka BIM wraz ze swoimi narzędziami do optymalizacji.

Unia Europejska, publiczne instytucje oraz świadomi deweloperzy coraz częściej forsują używanie metodologii BIM w procesie projektowym i  budowy. Powinniśmy nie tylko podążać za regulacjami i  nowymi wymaganiami rynku, ale również sami zauważać oczywiste korzyści płynące z  transformacji cyfrowej. Szacuje się, że cały proces inwestycyjny z  nowoczesnymi narzędziami cyfryzacji można przeprowadzić, oszczędzając do 33% kosztów oraz skrócić jego czas do 50%.

Czy nie warto zatem skorzystać z dobrodziejstw technologii? Na ten temat będziemy rozmawiać podczas nadchodzących warsztatów BIM.

Wydarzenie odbędzie się online, w poniedziałek 6 marca, o g. 14:00, na platformie ZOOM.

Podczas warsztatów:

  • Omówimy rozwój cyfrowych narzędzi w projektowaniu,
  • porozmawiamy o koordynacji – jak było i jak może być?
  • Poznasz narzędzia do współpracy między modelami – Revit,
  • nauczysz się modelowania i koordynacja w podziale na grupy,
  • przećwiczysz koordynację modeli w chmurze – rozwiązania ACC,
  • a na koniec podsumowanie i bonus!

Każdy zarejestrowany wcześniej uczestnik otrzyma imienny CERTYFIKAT, potwierdzający udział w warsztatach!

Aby aktywnie uczestniczyć w wydarzeniu koniecznie ZAINSTALUJ PROGRAMY:

PROWADZĄCY

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, laureat wielu konkursów architektonicznych i branżowych m.in. medalista mistrzostw świata Wordskills w konkurencji Cyfrowe Budownictwo. Swoje doświadczenie zdobywał w biurach projektowych w kraju i zagranicą realizując głównie projekty obiektów użyteczności publicznej w technologii BIM. Obecnie specjalizuje się w rozwiązaniach chmurowych i cyfryzacji procesu budowlanego.

ORGANIZATORZY

miesięcznik „Builder”, Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Arkance Systems Poland