Home WSPÓLNE BIM HOLISTYCZNA OBSŁUGA
HOLISTYCZNA OBSŁUGA
0

HOLISTYCZNA OBSŁUGA

0

Arkance Systems jako jedna z nielicznych firm w Polsce opiera model biznesowy na dużej dywersyfikacji partnerów – producentów oprogramowania, tak aby móc świadczyć usługi konsultingowe w pełni obiektywnie i na najwyższym poziomie.

Sytuacja rynkowa sektora budowlanego jest bardzo złożona: duża zmienność oraz niepewność koniunktury różnych sektorów, podaż kontraktów z jednoczesnym skokowym ograniczeniem w dostępie do wykwalifikowanej kadry, ciężka do przewidzenia zmienność cen materiałów i wiele innych. Wszystkie te czynniki wpływają konsekwentnie na wzrost ryzyka w prowadzeniu biznesu – dlatego też wiele firm podejmuje kroki w celu dywersyfikacji obszarów działalności. Generalni wykonawcy rozwijają opcje na rynku deweloperskim ze szczególnym uwzględnieniem segmentu obiektów prefabrykowanych, rynku utrzymania infrastruktury, utrzymania obiektów czy też prowadzą ekspansję zagraniczną.

W dzisiejszej sytuacji przemodelowaniu ulega również szeroko pojęty sektor IT dla budownictwa. Intensywny rozwój narzędzi, ale co ważniejsze, coraz większa świadomość użytkowników rozwiązań narzuca konieczność wysokiej profesjonalizacji sektora oraz zmianę dotychczasowych przekonań – dzisiaj zakup rozwiązań wymaga audytu potrzeb, konsultacji i wdrożenia – tak, aby inwestycja jak najszybciej przyniosła określone rezultaty. W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku Arkance Systems jako jedna z nielicznych firm w Polsce opiera model biznesowy na dużej dywersyfikacji partnerów (producentów oprogramowania), aby móc świadczyć usługi konsultingowe w pełni obiektywnie i na najwyższym możliwym poziomie oraz dostarczać narzędzia renomowanych producentów, takich jak Autodesk, Trimble czy Studio ARS. To, co warte podkreślenia, to również rozwinięty międzynarodowy zespół programistów, który pozwala na tworzenie dedykowanych aplikacji oraz rozwiązań zwiększających możliwości narzędzi takich jak Revit, Civil3D czy Trimble Connect.

ARKANCE SYSTEMS TO:

  • Kompetencje

Cytując Joannę Gajewską-Sokołowską – Deputy COO dla Tétris EMEA, która w wywiadzie dla „Buildera” wskazała: „…potrzebujemy godnego zaufania partnera, który kompleksowo wesprze nas w procesie zmiany organizacyjnej. Jednocześnie oczekiwaliśmy holistycznego podejścia do wszystkich aspektów cyfryzacji, a nie koncentracji jedynie na wdrożeniu oprogramowania Autodesk. Ponadto szukaliśmy firmy z międzynarodowym doświadczeniem właśnie w kwestii cyfryzacji i wdrożeń BIM. Arkance Systems jest właśnie taką firmą”.

  • Pewność rezultatów

Odwołując się do konferencji BIM Days 2021, Piotr Spyra – koordynator ds. BIM w Murapol (gdzie Arkance Systems jest partnerem dostarczającym rozwiązania klasy BIM) wskazał bardzo dokładne wyliczenia, jak globalny efekt automatyzacji procesów (między innymi projektowych) wpływa na wzrost efektywności. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami pokonferencyjnymi.

  • Kompleksowość

Grupa Arkance to nie tylko oprogramowanie, szkolenia czy doradztwo, ale również sprzęt: budowlany, pomiarowy, VR/AR i inne. Kompleksowe podejście oraz szerokie możliwości pozwalają na zaspokojenie potrzeb zarówno potentatów branży wykonawczej (Budimex, Strabag, Porr i inni), jak i przedsiębiorstw średnich bądź małych. Doskonałym przykładem jest firma TomDróg, która jako pierwsza na świecie firma wyposażyła swój sprzęt budowlany w system automatycznego sterowania maszyn w oparciu modele BIM. „Na zakup systemu do koparki zdecydowaliśmy się, gdyż wcześniejsze doświadczenie z tymi systemami pozwoliło nam przekonać się, że to dobra inwestycja. I choć nie jest to tanie rozwiązanie, to bardzo szybko się zwraca. Przede wszystkim wzrasta efektywność wykonywanych robót. Nie tracimy czasu na poprawki, a dodatkowo tę samą pracę wykonuje teraz mniejsza liczba osób” – wyjaśnił Tomasz Kupiec, szef firmy Tom-Dróg, na łamach magazynu „Pośrednik Budowlany”.

Mając na uwadze potrzeby firm oraz aktualne kierunki rozwoju branży, Arkance Systems stale rozbudowuje zespół techniczny oraz poszerza zakres wdrażanych rozwiązań. Obecnie w organizacji pracuje ponad 500 wyspecjalizowanych inżynierów w 13 krajach Europy. Doświadczenie w doradztwie i doborze technologii oraz wsparciu w zarządzaniu i prowadzeniu inwestycji stawiają konsultantów firmy Arkance Systems w czołówce firm konsultingowych w tym obszarze. Więcej informacji na https://www.arkancesystems.pl/.

open